Oferta Bazy Kultury SOK przy ul. Braci Gierymskich 1 koncentruje się przede wszystkim na zajęciach tanecznych i muzycznych, chociaż coś dla siebie znajdą tu również miłośnicy batiku.

I. MUZYKA

Pracownia Muzyczna SOK organizuje w tym roku indywidualne zajęcia dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Termin do ustalenia z instruktorem.

Dla dzieci od 8 roku życia przygotowaliśmy zajęcia wokalne oraz lekcje gry na gitarze (klasycznej, akustycznej i basowej), które poprowadzi  Kamila Bilińska – z wykształcenia pedagog, absolwentka Akademii Pomorskiej oraz studiów podyplomowych z zakresu zarządzania. Ukończyła szkołę muzyczną I stopnia w klasie skrzypiec. Jako osoba twórcza i kreatywna gra na wielu instrumentach muzycznych, m.in. gitara, gitara basowa, kontrabas, saksofon, fortepian, perkusja, skrzypce. Uwielbia nowinki technologiczne, a obsługę i naprawę komputerów traktuje jako hobby.

Zapisy prowadzimy poprzez adres e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Zapraszamy również młodzież od 13 roku życia do Studia Piosenki, prowadzonego przez Wiesława Krawczykiewicza i Andrzeja Guzińskiego.

Wiesław Krawczykiewicz - z wykształcenia pedagog – absolwent Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Słupsku (Akademia Pomorska). Związany ze słupską kulturą od 1975. Był założycielem, współtwórcą i członkiem wielu działających na lokalnej scenie zespołów muzycznych: Grupa 3, Hot Dog, Jeszcze Jedno Takie Trio, Shaxbeer, Andy Quattro, Morświny i No Co Puka

Andrzej Guziński - absolwent studiów pedagogicznych na kierunku wychowanie muzyczne, ukończył także studia podyplomowe na kierunku muzykoterapia z profilaktyką stresu. W Słupskim Ośrodku Kultury prowadzi Studio Piosenki SOK, próby zespołów, organizuje koncerty z cyklu Otwartą Scena. Ponadto organizuje: kursy gitarowe, naukę gry na gitarze basowej oraz saksofonie.

Indywidualne zapisy prowadzimy pod adresami mailowymi Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. i Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Pracownia Muzyczna SOK oferuje również wynajem Sali prób dla zespołów muzycznych, które w komfortowych warunkach i pod czujnym okiem doświadczonych instruktorów mogą szlifować warsztat i pracować nad kompozycjami.

 

II. TANIEC

W tym roku szkolnym w ofercie tanecznej Bazy Kultury pojawiło się kilka nowości, m.in. zajęcia LATINO SOLO dla młodzieży i dorosłych. Prowadzimy również nabory do istniejących grup.

Pierwsze spotkanie odbędzie się już 16 września w godz. 16:00 – 18:00. Informacje i zapisy pod adresem e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

CRAZY JUMP - podczas zajęć dzieci nauczą się układów tanecznych, które poprawią koordynację ruchową i pamięć ruchowo-taneczną, jak również rozwiną zdolność artystyczną dzieci. Poprzez różnorodność styli, a co za tym idzie muzyki w dzieciach kształtuje się poczucie rytmu. Taniec Nowoczesny rozwija również wyobraźnię przestrzenną, pomaga pokonać nieśmiałość i dodaje pewności siebie. Ważną rzeczą jest praca w grupie: współpraca i kontakt z rówieśnikami.

Zajęcia prowadzi Angelika Sędziak - logopeda - pedagog - instruktor tańca. Swoją przygodę z tańcem rozpoczęła jako dziecko, zajmując 5 miejsce w kategorii juniorów w Ogólnopolskich Zawodach tańca latyno-amerykańskiego.  Dalszy rozwój kontynuowała w Stiudio Balance w Słupsku, kształcąc się pod okiem nieocenionego instruktora Marcina Bilendy, tam też miała okazję brać aktywny udział w  licznych Ogólnopolskich zawodach w kategorii hip-hop. Dzięki nowatorskiemu podejściu do sztuki tańca, brała udział w licznych spektaklach tanecznych na deskach teatru, m.in.: "Mydło", "Freaky Train Station", "Drogi życia", "Alone in the dark room" oraz "Hip hop w teatrze". 

ZAJĘCIA DWA RAZY W TYGODNIU:

Pierwsza grupa w wieku od 5 -7 lat, spotkania we wtorki w godz. 17.30 – 18.20 i w czwartki w godz. 16.30 do 17.30

Druga grupa w wieku od 8 –10 lat, spotkania we wtorki w godz. 18.30 – 19.30 i czwartki w godz. 17.45 – 18.45 17.00 do 18.00

Zapisy na zajęcia pod adresem email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Zapraszamy również na ZAJĘCIA TANECZNE DLA DZIECI w wieku 5-12 lat, stanowiące połączenie tańca nowoczesnego z fitnessem i aerobikiem.

Zajęcia odbywać się będą dwa razy w tygodniu - w poniedziałki i środy w godzinach 16:15 - 17:15


Informacje dotyczące zajęć i rekrutacji uzyskać można u Pani Agnieszki Chmielnik pod adresem e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

 

WARSZTATY TAŃCA TOWARZYSKIEGO, w czasie których pod okiem doświadczonej instruktor Moniki Jasiak, w odpowiednim dla siebie tempie nauczycie się tańców: latynoamerykańskich (samba, salsa, cha-cha, rumba, jive) i standardowych (walc angielski, walc wiedeński, tango). Dowiecie się jak efektywnie prowadzić partnerkę oraz jak współpracować z partnerem. Przede wszystkim jednak wspaniale spędzicie czas i odkryjecie niezwykłą radość jaką daje taniec!

Wszystko to w gronie osób preferujących aktywne spędzanie wolnego czasu w miłym towarzystwie. Jeżeli nie czujecie się pewnie na parkiecie to czas najwyższy aby to zmienić, odwiedzić Słupski Ośrodek Kultury, zobaczyć i przekonać się, że nie ma rzeczy niemożliwych. Zapraszamy!

Zajęcia odbywają się w poniedziałki i środy w godz. 19:45 – 21:00. Początek 2 października.

Informacje i zapisy pod nr tel. 515 293 393 lub e-mailem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

ZUMBA DLA DOROSŁYCH

Zajęcia z Zumby - niezwykle popularnego połączenia elementów tańców latynoamerykańskich oraz fitnessu. Taka kombinacja gwarantuje znakomitą zabawę oraz możliwość uczestnictwa osobom o różnym stopniu przygotowania sportowego.

Ze względu na remont placówki Emceku przy al. 3 Maja 22 zajęcia zostały zawieszone. O wznowieniu zajęć będziemy informować.

 

III. BATIK

To pochodząca z Jawy technika barwienia naturalnych tkanin. Polega ona na wielokrotnym nanoszeniu wosku na tkaninę, a następnie farbowaniu jej w barwnikach. Ostateczny efekt pojawia się dopiero po całkowitym pozbyciu się wosku z tkaniny.

Indonezyjski batik uznano za dziedzictwo kulturowe i w 2009 wpisano na listę UNESCO.

Nie zwlekaj, masz okazję przekonać się jak wiele radości sprawia tworzenie własnego Batiku!

Pracownię Batiku prowadzi Marzena Salwiak, absolwentka Liceum Plastycznego w Koszalinie oraz Instytutu Wzornictwa na Politechnice Koszalińskiej. Miłośniczka i pasjonatka wielu dziedzin sztuki jak i szeroko pojętego Designu.

Zapraszamy zarówno dorosłych, młodzież jak i dzieci, początkujących jak i tych zaawansowanych. Zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku od godz.17.30, w kameralnych, maksymalnie 3-osobowych zespołach. Konkretne godziny spotkań zostaną ustalone z uczestnikami podczas zapisów.

Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.