W dniu 21 lipca Słupski Ośrodek Kultury będzie pełnił zaszczytną rolę gospodarza organizowanego przez Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku Jarmarku Gryfitów. W tym roku naszym motywem przewodnim będzie synergia kultury i ekologii, czyli po prostu EKO-SOK ! W przestrzeni Rynku Rybackiego zaprezentujemy naszą bogatą ofertę kulturalną, którą staramy się kierować do jak największej grupy odbiorców.

Przy naszych stoiskach rękodzielniczych będzie można oddać się radosnej pracy twórczej, uszyć płócienne torby, a także poznać tajniki tworzenia pięknych, ekologicznych ozdób.

Nie zabraknie również występów i animacji teatralnych. Aala i Oola zapraszają na pokaz sztuki kuglarskiej i warsztaty, w trakcie których zdradzą tajniki żonglerki. Instruktorzy z Ośrodka Teatralnego RONDO zapraszają natomiast dzieci i ich rodziców do aktywnego udziału w spontanicznej realizacji spektaklu „Bardzo głodna gąsienica”, zainspirowanego historią spod pióra Erica Carle’a. Uczestnicy zostaną zaangażowani do przygotowania scenografii i rekwizytów, a także wcielenia się w rolę tytułowej larwy. Czas spędzony na świeżym powietrzu swymi występami umilą wokalistki ze Studia Piosenki Słupskiego Ośrodka Kultury.

Podczas 4-godzinnego bloku, jako przerywnik od działań kulturalnych, będzie można posłuchać rozmów o tematyce ekologicznej, a gośćmi panelu będą Justyna Brańka z firmy BRANQ, która zachęcać będzie do ograniczenia korzystania z jednorazowych opakowań i plastikowych butelek na rzecz poprawy środowiska, oraz Sylwia Lorkiewicz-Kido, technolog żywienia i żywności człowieka.

Zapraszamy serdecznie już w najbliższą niedzielę, 21 lipca od godziny 11:00.