m.hasiecMaria Hasiec - absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych, założycielka Pracowni Batiku. Prowadziła w niej zajęcia od 1989 roku. Instruktorka najbardziej zafascynowana jest kulturą Indonezji, którą poznała w Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie. Współpracuje stale z tymże Muzeum, Ambasadą Indonezji w Polsce, Ambasadą RP w Indonezji. W roku 2001 została zaproszona z wystawą Pracowni przez Ambasade RP do Indonezji, gdzie zwiedzała pracownie batiku oraz manufakture batiku, w których zapoznała się z tradycyjnymi metodami powstawania tkanin. W 2003 roku została zaproszona przez Prezydenta RP Aleksandra Kwaśniewskiego do Pałacu Prezydenckiego na oficjalne uroczystości z okazji wizyty w Polsce Prezydenta Republiki Indonezji Pani Megawati Soekarnobutri.

o.ciecholewskaOla Ciecholewska - z wykształcenia wschodoznawca, z zamiłowania i doświadczania - animator kultury. Od najmłodszych lat związana ze Słupskim Ośrodkiem Kultury – należała do zespołu tanecznego „Przyjaźń”, zasilała szeregi grup teatralnych w Teatrze Rondo, takich jak „ Gwiżdże” czy „Zjednoczone siły Teatru Rondo”, przez 10 lat uczyła się sztuki malowania woskiem w Pracowni Batiku. Uczestniczka wielu festiwali teatralnych, konkursów recytatorskich, jej prace plastyczne pokazywane były na wystawach na całym świecie, m.in. w Danii, w Rosji, w USA, kilkukrotnie w Indonezji, Warszawie, a także innych miastach Polski. Prowadziła zajęcia w Pracowni Batiku do 2018 roku.

SalwiakMarzena Salwiak - Pracownię Batiku prowadzi od 2019 roku, absolwentka Liceum Plastycznego w Koszalinie oraz Instytutu Wzornictwa na Politechnice Koszalińskiej. Miłośniczka i pasjonatka wielu dziedzin sztuki jak i szeroko pojętego Designu. Komisarz Jubileuszu 30-lecia Pracowni Batiku 22 listopada 2019 w Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku pod patronatem Ambasady Indonezji w RP