Zapraszamy dzieci w wieku 5-9 lat do szkółki szachowej Słupskiego Ośrodka Kultury. Maluchy będą poznawać tajniki królewskiej gry pod czujnym okiem naszego słupskiego mistrza - Dzmitra Aniskiewicza

W trakcie festiwalu „Zakochani w Japonii – słupskie Hanami” grupa warsztatowa Manufaktura zaprasza na naukę amigurumi, czyli japońskiej sztuki tworzenia szydełkowych maskotek o charakterystycznym kształcie.

Coraz lepiej radzą sobie uczestnicy naszych zajęć szachowych odbywających się w ramach programu SOK PO GODZINACH.

Hangar Aero Model Klubu przy SOK Słupsk w sobotnie popołudnie przywitał wszystkich kolejną premierą. Na pasie startowym pojawił się długo oczekiwany przez nas model PZL-130 ORLIK-a wykonany przez Andrzeja Kobyłeckiego. Pierwszy lot "zaliczony" 😇 co potwierdzają uśmiechnięte twarze kolegów, którzy kibicowali temu wydarzeniu. Pozostali koledzy również nie próżnowali. Zapraszam do galerii poniżej🤓.

W dniu 12 lipca 2020 odbył się turniej szachowy o III Grand Prix Miasta Słupska, w którym uczestniczyli szachiści z naszego programu SOK PO GODZINACH.

Miłośnicy tańca dawnego z grupy Kadryl, działającej w ramach naszego programu SOK PO GODZINACH mieli okazję zaprezentować swoje prace na pierwszym w tym sezonie"Garden Party u Karola". Wprawdzie oni z wrodzoną skromnością oświadczają, że byli jedynie małym dodatkiem dla naszej Orkiestry Symfonicznej pod batutą Rubena Silvy, ale my uważamy, że ten "dodatek" w szczególny sposób uzupełnił wrażenia z imprezy.

Modelarze SOK z Aero Model Klubu Słupsk spotkali się 7 czerwca br. na lotnisku w podsłupskiej Krępie, gdzie oblatywali nowe modele, nad którymi pracowali w ostatnich miesiącach.

Stęsknione rękodzielniczki zapraszamy z powrotem do macierzy na spotkania Manufaktury - zaczynamy w środę 3 czerwca o godz. 17.00. UWAGA: Zgodnie z obowiązującym obecnie Regulaminem spotykamy się wyłącznie w gronie dorosłych, do 7 osób na sali.

Dzierganie, szydełkowanie, frywolitka i inne tak zwane "robótki ręczne" nie tylko wyciszają, uspokajają i  odstresowują, ale także dają ogromne poczucie satysfakcji i twórczego spełnienia.

Warto trenować z naszym mistrzem szachowym - pod czujnym okiem Dzmitra Aniskevicha rozwijają się młode talenty. Już widzimy pierwsze efekty - młodzi uczestnicy familijnych zajęć w ramach programu SOK PO GODZINACH zdobyli pierwsze i drugie miejsce na V Turnieju Szachowym o Puchar Burmistrza Ustki.

Przedstawiam krótką relację z budowy klasycznego modelu akrobacyjnego Curare. Jest to mój sentymentalny powrót do ikony modeli akrobacyjnych z lat 80 ,model klasy F3A projektu mistrza świata Hanno Prettnera.