Grafika ilustracyjna koncertu świątecznego w Emceku
Na świąteczne śpiewanie w wykonaniu Uczestników zajęć wokalnych i muzycznych Słupskiego Ośrodka Kultury zapraszamy w środę 15 grudnia do Emceku. Młodzi muzycy zaprezentują znane polskie kolędy, pastorałki i piosenki świąteczne. 15.12.2021 r. godz. 18:00Sala ,,pARTer'' Emcek al. 3 Maja 22.Wstęp wolny

19 listopada 2021 r. w Emceku odbyła się 29 edycja Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej "MiniVocal 2021". O laury w trzech kategoriach wiekowych rywalizowało 27 solistów i 4 zespoły. Jury w składzie: Lilianna Zdolińska (przewodnicząca), Roman Pawlaczyk i Maciej Banachowski podjęło decyzje o przyznaniu następujących nagród:

Dziękujemy za zgłoszenia. 19 listopada 2021 r. o godz. 10:00 rozpocznie się 29. Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej – MINIVOCAL. Uczestników oceniać będzie JURY w składzie: przewodnicząca komisji Lilianna Zdolińska, Roman Pawlaczyk i Maciej Banachowski. Do festiwalu zakwalifikowali się:

Słupski Ośrodek Kultury zaprasza dzieci i młodzież szkolną do udziału w 29. Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej MiniVocal 2021, który odbędzie się 19 listopada o godzinie 10:00 w Emceku przy Al. 3 Maja 22. Celem konkursu jest upowszechnianie wartościowych utworów wokalnych dla dzieci i młodzieży, prezentacja dorobku artystycznego środowisk dziecięcych i młodzieżowych, a także artystyczna konfrontacja i integracja najmłodszych poprzez zabawę.

Lipiec rozpoczynamy muzycznie. Nasi niestrudzeni instruktorzy - Daria Korowajczyk, Aleksandra Cybula i Piotr Piasecki wraz z uczestnikami zajęć pokazali, że nawet w trudnym czasie pandemii można stworzyć coś wyjątkowego. Efektem ich ciężkiej pracy jest koncert, który zarejestrowaliśmy w Pracowni Muzycznej w Emceku przy al. 3 Maja 22. W koncercie udział wzięli: Adrian Bernatajtys, Łukasz Pieczke, Natalia Kwiatek, Dorota Podleśny i Szczepan Kosmalski. Realizacja filmu: Paweł Sadowski Dźwięk: Piotr Piasecki
Uwaga, uwaga! W końcu będziemy mogli spotkać się z Wami w realnej przestrzeni, w której wspólnie oddamy się dźwiękom gitar, basu, perkusji i wokalu! Już 3 lipca o godz. 17.00 na dziedzińcu Szkoły Kultury SOK przy ul. Banacha 17 odbędzie się 8. edycja Przeglądu Uczniowskiej Muzyki Alternatywnej, w skrócie PUMA. PUMA 8 jest to niepowtarzalną okazją dla młodych muzyków do zaprezentowania swoich umiejętności przed profesjonalnym jury oraz mieszkańcami Słupska, zgromadzonymi na koncercie.

Zapraszamy na kolejną edycję Otwartej Sceny SOK. Koncert odbędzie się 20 czerwca 2021r. o godzinie 16.00 na dziedzińcu Szkoły Kultury SOK przy ul. Stefana Banacha 17. Otwarta Scena SOK to cykliczna forma prezentacji dla wszystkich solistów (wokalistów i instrumentalistów ze szkół podstawowych, młodzieży i dorosłych), chętnych do zaprezentowania swych umiejętności w profesjonalnych warunkach. Każdy wykonawca może wykonać maksymalnie 2 utwory (wokalne, instrumentalno-wokalne, instrumentalne z akompaniamentem własnym, akompaniatorem lub z pół-playbackiem).

Przyłączając się do akcji Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, upamiętniającej 78 rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim, nagraliśmy utwór "Mein jidisze Mame", skomponowany przez Lwa Pollacka i Jacka Yellena do tekstu Mariana Hemara z 1925 roku.

Zapraszamy na warsztaty wokalne dla dzieci, młodzieży i dorosłych, które poprowadzi nasza nowa instruktorka, Daria Korowajczyk. Zajęcia odbywać się będą w poniedziałki i piątki w godzinach 13.00 - 18.00 w Szkole Kultury przy ul. Banacha 17. Koszt: 40 zł / m-c.

Ruszył nabór na indywidualne zajęcia nauki gry na gitarze i fortepianie u naszego nowego instruktora muzycznego, Macieja Banachowskiego. Zajęcia odbywają się w poniedziałki i piątki. 

Pracownia Muzyczna  zaprasza zespoły muzyczne na odpłatne próby do sali w Szkole Kultury przy ul. Banacha 17. Są jeszcze wolne terminy, choć pierwszeństwo w ich ustalaniu mają grupy już u  nas działające.