choreografia Klaudia Janus i Martyna Majewska premiera: 2018 rok Wiara tkwi w człowieku - to inspiracja, duchowa moc.Bóg - to światło, dźwięk, głos?Czym lub kim jest Bóg?Odrobina boskości jest w każdym z nas.Bóg jest w Tobie. Jest we mnie.Ten mój Bóg to tak naprawdę ja. Mój Bóg jest najlepsza wersją mnie. Czy wszystko jest ze sobą połączone?Czy to co nazywamy boską interwencją jest połączeniem?
choreografia: Gabriela Keller-Janus, Klaudia Janus, Martyna Majewska i Agnieszka Chmielnik spektakl inspirowany twórczością Rene Magritte'a Premiera: 2016 rok
choreografia i reżyseria: Gabriela Keller-Januswykonanie: Teatr Tańca Enza premiera: 2016 rok Na przełomie lat role mężczyzna - kobieta zmieniły swoje znaczenie oraz wartość. Jesteśmy w szybkim zmianie przemian płci, jednak pewne sytuacje i uwarunkowania nigdy się nie zmienią. Kobiety naszych czasów maja dużą potrzebę niezależności, coraz rzadziej potrafią iść na kompromisy. Droga, którą chcemy przejść przez życie staje się coraz trudniejsza. Z biegiem lat stajemy się bardziej świadome siebie, swojego ciała, swojej seksualności. Coraz częściej dokonujemy wyborów, których już nie żałujemy. Chcemy rozwijać swój potencjał, swoją kreatywność, moc i pasje. To, że jesteśmy kobietami widzimy każdego dnia w lustrze, nasze ciała tak piękne kryją w sobie tajemnice wiecznych zmagań samej z sobą. To spektakl o walce jak musimy stoczyć przez całe swoje życie ze swoim ciałem i umysłem. Czy uda nam się wygrać ten wyścig ?
choreografia i reżyseria: Gabriela Keller-Januswykonanie: Teatr Tańca Enzamuzyka: Zgagafari i Rzepczyno premiera: 2018 rok Przeniesiemy się w czasy zakończenia II wojny światowej, kiedy to ludność napływowa zasiedlała Ziemie Odzyskane, wyludnione po wyjeździe 12 mln Niemców. Spektakl ukazuje trudne losy społeczności, której przyszło odnaleźć się w nowym miejscu po traumatycznym doświadczeniu wojny. Wielokulturowość, w której trudno zbudować wspólną tożsamość może się okazać przestrzenią wymiany. Czy "droga na Północ" okaże się drogą do wyzwolenia, czy do zbiorowego zapomnienia?
reżyseria, choreografia: Katarzyna Suligawykonanie: Grupa Nocny Warsztat premiera: 26 listopada 1994 r. Spektakl teatru tańca był prezentowany na festiwalu w Horyńcu.
reżyseria i choreografia: Gabriela Keller-Janus asystent choreografa: Agnieszka Chmielnik wykonanie: Ognisko Baletowe ENZA premiera: 26.05.2018
reżyseria: Gabriela Keller-Janus występują: Klaudia Janus, Martyna Majewska, Agnieszka Chmielnik, Agata Śliwowska, Maja Burska, Marta Kołtyś, Klaudia Michałowska, Ewa Antoniak, Ula Grządzielska-Zblewska i Dorota Różańska. premiera: 17.11.2018 Spektakl powstał jako trampolina do sukcesu, sławy i pieniędzy dla grupy słupskich tancerek. Reżyser za główną inspirację powziął sobie szarą polską rzeczywistość.
reżyseria i choreografia: GABRIELA KELLER-JANUS konsultacje teatralne: IGOR CHMIELNIK premiera: 07.06.2019
premiera: 12 marca 2016choreografia: Gabriela Keller-Januswykonanie: Mini Teatr Tańca ENZA Granatowy ptak o oczach jak jeziora- mały człowiek klęczy wyszydzany czasem. Biały ptak o piórach niczym tafle lodu- mały człowiek stoi w niezachwianej pozie. Szary ptak o dziobie ostrym jak sztylety-mały człowiek czasem płacze. Kolorowy ptak o skrzydłach jak słońce -mały człowiek wolny.
Premiera: 21 czerwca 2015Choreografia: Gabriela Keller-JanusMuzyka: Małgorzata Burjan "Dawno, dawno temu" to forma teatralnej retrospekcji. Próba spojrzenia na świat nie tylko z perspektywy teraźniejszości, ale szerzej; dojrzenia w nim procesu, ciągłego stawania się, przenikania się, tego co dawne i dzisiejsze. Przeszłość powraca za pomocą starych, sprzętów, gier, zabaw... Taniec ponownie daje im życie, wprowadza na powrót w naszą optykę. Przedmioty niosą w sobie pamięć, która raz przywołana prezentuje cały, mnogi i bogaty świat, o którym mogliśmy już zapomnieć...
premiera: 11 kwietnia 2015choreografia: Gabriela Keller-Janustańczą: Agnieszka Kowalczys, Ada Paprocka, Klaudia Janus, Martyna Majewska, Maja Stankiewicz, Wiktoria Banaszewska, Agnieszka Cebula, Klaudia Szamal, Daria Bezuglaya, Gosia Bielecka. Gościnnie wystąpi  Piotr Igor Salata. I tym razem dotkniemy bardzo życiowego problemu. Z ludzką zawiścią, złośliwością, cynizmem spotykamy się wszędzie. Dom, praca, szkoła, ulica, gdziekolwiek jesteśmy zawsze znajdzie się ktoś, kto z powodu kompleksów (?) braku wiary w siebie (?) własnych problemów (?) chce ściągnąć nas na dno. Spektakl inspirowany poczuciem niesprawiedliwości, która od zawsze i wciąż krąży po naszym świecie.