14 stycznia 2014 r. o godz. 18:30 zapraszamy na Wydział Filologiczno-Historyczny Akademii Pomorskiej w Słupsku (ul. Arciszewskiego 22a, sala nr 52) na kolejne, trzecie już, spotkanie z cyklu Akademia Dramatu, będącego wspólnym projektem Instytutu Polonistyki Akademii Pomorskiej oraz Słupskiego Ośrodka Kultury. Podczas spotkania ponownie zajmiemy się tekstem sztuki Ewy Madejskiej "Pętla", nominowanej do finału VI Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej. Z tekstem można zapoznać się pod tym adresem.
We wtorek 26 listopada o godz. 18:30 zapraszamy do Teatru Rondo (foyer, I piętro) na drugie spotkanie z cyklu Akademia Dramatu, będącego wspólnym projektem Instytutu Polonistyki Akademii Pomorskiej oraz Słupskiego Ośrodka Kultury. Tym razem, w ramach poznawania współczesnych tekstów dramatycznych, podyskutujemy na temat sztuki Ewy Madejskiej "Pętla", nominowanej do finału VI Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej. Z tekstem sztuki można zapoznać się pod tym adresem.
We wtorek 22 października rozpoczyna się wspólny projekt Teatru Rondo – Słupskiego Ośrodka Kultury oraz Instytutu Polonistyki Akademii Pomorskiej w Słupsku pt. Akademia Dramatu. Jest to cykl otwartych spotkań-warsztatów adresowanych do studentów AP, uczniów słupskich szkół ponadgimnazjalnych oraz wszystkich zainteresowanych współczesną dramaturgią polską. W ramach spotkań, raz w miesiącu, prowadzone będą warsztaty związane ze sztuką czytania i interpretowania tekstów dramaturgicznych. W roku akademickim 2013/2014 Akademia Dramatu poświęcona będzie głównie tzw. nowemu dramatowi polskiemu, czyli tekstom dramaturgicznym powstającym po 1989 roku. Pierwsze spotkanie 22 października o godz. 18:30 w sali prób Teatru Rondo. Tematem warsztatów będzie: "Język i styl Świra w dramacie Marka Koterskiego Dzień Świra". Uczestników prosimy o wcześniejsze zapoznanie się z tekstem: "Dialog" 2000, nr 8. Dodatkowe informacje na stronie Instytutu Polonistyki AP – www.polonistyka.apsl.edu.pl