Szansę na niezwykłą przygodę i podniesienie własnych umiejętności będą mieli miłośnicy teatru i sztuki scenicznej. 16 i 17 listopada Teatr Rondo zaprasza uczniów szkół ponadgimnazjalnych i osoby dorosłe na bezpłatne warsztaty z profesorem Jarosławem Gajewskim.

Brak wolnych miejsc!!!

Zajęcia odbędą się w ramach realizacji inicjatywy mieszkańców Słupska „Słowa na warsztat”, która jest częścią projektu „Bądź cool-turalnie aktywny” Słupskiego Ośrodka Kultury.

Jarosław GajewskiJarosław Gajewski - aktor teatralny, telewizyjny i filmowy. Absolwent warszawskiej PWST. Aktor stołecznych teatrów: Polskiego, Dramatycznego i Narodowego (aktualnie). Wykładowca i prorektor warszawskiej Akademii Teatralnej. Występował w przedstawieniach: T. Łomnickiego, Z. Zapasiewicza, P. Cieplaka, A. Libery, K. Lupy, P. Cieślaka. Przygotowywał spektakle dyplomowe w Akademii Teatralnej: Biesy wg Dostojewskiego, Tumor Mózgowicz Witkiewicza. Laureat wielu nagród; za monodram Opowieść o okrutnym zbójniku Folsztyńskim i nieszczęsnym kacie Holuszce Zelinki (1989) otrzymał nagrody główne na festiwalach teatrów jednego aktora w Toruniu i Wrocławiu oraz nagrody na Festiwalu Sztuki Aktorskiej w Kaliszu. Otrzymał nagrodę Ministerstwa Kultury za osiągnięcia artystyczne i pedagogiczne. Od wielu lat związany z amatorskim ruchem teatralnym i recytatorskim jako juror i instruktor.

Uczestnicy warsztatów oraz uczniowie szkół ponadgimnazjalnych dodatkowo będą mieli okazję obejrzeć jedną z najbardziej znanych kreacji aktorskich Jarosława Gajewskiego w monodramie Opowieść o okrutnym zbójniku Folsztyńskim i nieszczęsnym kacie Holuszce.

Zgłoszenia na warsztaty oraz rezerwacje na spektakl przyjmowane są telefonicznie pod numerem (0-59) 842-63-49 lub osobiście w Teatrze Rondo. Liczba miejsc ograniczona, o przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń.

Na zajęciach obowiązują: miękkie obuwie, niekrępujące stroje, pozwalające wykonywać proste ćwiczenia i kłaść się na podłodze. Wszyscy uczestniczą w całym dziesięciogodzinnym warsztacie. 

Godziny zajęć:

  • 16.11 (środa) warsztaty 16.00 – 20.00
  • 17.11 (czwartek)11.00 monodram dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych i uczestników warsztatów 14.00 – 20.00 warsztaty

Działanie jest realizowane jako jedna z 7 oddolnych inicjatyw mieszkańców Słupska wybranych w konkursie "Bądź cool-turalnie aktywny" Słupskiego Ośrodka Kultury.

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Dom Kultury + Inicjatywy lokalne 2016.