Serdecznie zapraszamy na Koncert Chanukowy kantora Mike'a Steina (USA), który odbędzie się 28 listopada o godz. 16:00 w sali prób Ośrodka teatralnego Rondo przy ul. Niedziałkowskiego 5a. Michael Stein to światowej sławy skrzypek, kompozytor, producent i artysta studyjny. Występował z takimi sławami, jak Pete Seeger i Sweet Honey in the Rock.

Ośrodek Teatralny RONDO i Teatr Tańca ENZA zapraszają na sentymentalną podróż w przeszłość wraz ze spektaklem taneczno-muzycznym pt. "ZIELONE POMARAŃCZE PRLu" PREMIERA20 listopada 2021r. godz. 19:05Ośrodek Teatralny RONDO, ul. Niedziałkowskiego 5a BILETY w cenie 25 i 30 zł do nabycia w siedzibie teatru. Rezerwacje pod nr tel. (59) 842 63 49

Zapraszamy dzieci i młodzież do udziału w projekcie "Podwórkowe kolędowanie". Podczas zajęć muzycznych uczestnicy pobawią się dźwiękiem i rytmem, poznają różne instrumenty i wspólnie będą śpiewać świąteczne piosenki. Tytuł "Podwórkowe kolędowanie" czerpie inspirację z zajęć prowadzonych w OT Rondo przez panią Małgorzata Burjan "Dzieciaki z podwórka".

W ramach 16. edycji festiwalu MIEJSCE KOBIET organizatorzy zapraszają w sobotę, 27 listopada, o godzinie 19.00 do Ośrodka Teatralnego RONDO na autorski monodram Magdaleny Płanety DZIKA.

W ramach 16. edycji festiwalu MIEJSCE KOBIET organizatorzy zapraszają w niedzielę, 28 listopada, o godzinie 19.00 do Ośrodka Teatralnego RONDO na koncert zespołu SUTARI, w trakcie którego zaprezentowany zostanie materiał z najnowszego albumu zatytułowanego SIOSTRY RZEKI.

Słupski Ośrodek Kultury, Ośrodek Teatralny RONDO oraz grupa Materia Prima zapraszają 11 listopada o godz. 18:00 do Ośrodka Teatralnego RONDO przy ul. Niedziałkowskiego 5a na koncert poświęcony pamięci Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w setną rocznicę urodzin Poety. Dziesięć mniej znanych utworów Baczyńskiego, połączonych z oryginalnymi, elektronicznymi aranżacjami Krzysztofa Rau, kompozytora i wykładowcy Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu, stanowić będzie oniryczną, wręcz baśniową opowieść-pożegnanie Człowieka, Bohatera, Poety w którego tekstach pobrzmiewają wizje nadciągającej grozy - a który, mimo to, z nadzieją patrzył w jutro. Jutro, które dla Niego nie nadeszło nigdy.

Słupski Ośrodek Kultury we współpracy ze Stowarzyszeniem Kulturalny Punkt Zapalny realizuje projekt „Stiepan Pisachow – nietuzinkowy autor bajek dla dzieci”, dofinansowany ze środków Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia oraz Miasta Słupska. W ramach projektu studenci Akademii Pomorskiej przetłumaczyli bajki archangielskiego pisarza – Stiepana Pisachowa, a studenci Archangielskiego Koledżu Kultury i Sztuki wykonali ilustracje do publikacji. Instruktorzy Ośrodka Teatralnego Rondo – Małgorzata Burjan i Wiesław Dawidczyk z grupami: Nova, Poczekalnia Snów i Teatr Dojrzały na podstawie bajek przygotowali spektakl muzyczny, który zostanie zaprezentowany uczniom słupskich szkół. Premiera 4 listopada o godz. 9:30.

Słupski Ośrodek Kultury, grupa teatralna Materia Prima oraz Teatr Osobliwy zapraszają na "Pomór.Szeptowisko" - eksperymentalne, etno-folkowe słuchowisko muzyczne oparte na legendach, klechdach i podaniach słowiańskich. Inspiracją do stworzenia pieśni były między innymi zbiory Kazimierza Władysława Wójcickiego, jednego z pionierów folklorystyki polskiej, ale też Edda Poetycka, najstarszy zabytek piśmiennictwa islandzkiego, legendy macedońskie, serbskie, bułgarskie i ukraińskie. Mimo, że źródła naszych inspiracji sięgają do dawnych czasów, tematyka wokół której oscyluje słuchowisko jest całkiem współczesna - próbujemy przyjrzeć się pojęciu choroby, epidemii, pomoru przez pryzmat podań.

Zajęcia teatralne w Rondzie zawsze cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. Odpowiadając na zapotrzebowanie otwieramy kolejne grupy, zarówno dla amatorów pracy scenicznej, jak i miłośników rytmu.

Ośrodek Teatralny RONDO oraz grupa teatralna Materia Prima zapraszają na PIOSENKI PRZECIWKO LUDZKOŚCI - 15 października o godzinie 19:00

Grzegorz Piekarski-Reifer z GRAND PRIX Festiwalu "Strzała Północy 2021" za debiut aktorski w monodramie "Wyznania" w reżyserii Stanisława Miedziewskiego!!! GRATULUJEMY !!! "Wyznania" miały swoją premierę 24 października 2020 roku, lecz z powodu pandemii nie mogliśmy wtedy pokazać go na żywo szerszej publiczności. Monodram wróci jednak na naszą scenę już na początku przyszłego roku, więc słupscy widzowie będą mogli zobaczyć Grzegorza Piekarskiego na żywo w jego nagrodzonym, głośnym debiucie.