Trzeci dzień tegorocznej edycji SAM NA SCENIE powoli dobiega końca. Za nami spotkanie z Wiesławem Gerasem, Koncert Galowy, oraz OGŁOSZENIE WERDYKTU JURY KONKURSOWEGO. A przed nami jeszcze wystawiony na ul. Nowobramskiej spektakl Adama Walnego pt. "NOE", na który serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych. Wstęp wolny.

Pierwszego dnia festiwalowego na scenach OT Rondo i Teatru Lalki Tęcza swoje monodramy konkursowe zaprezentowało ośmioro uczestników.  W piątek widzowie i jurorzy zapoznają się z kolejną siódemką prezentacji festiwalowych.

20 czerwca o godzinie 10.00 w Ośrodku Teatralnym Rondo rozpoczęła się 16 edycja SAM NA SCENIE - Finału Turniejów Teatru Jednego Aktora 64. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Na scenach Ronda i Teatru Lalki Tęcza swoje monodramy zaprezentuje piętnaścioro uczestników, a ich pracę oceni jury w składzie: Przemysław Bluszcz, Małgorzata Paszkier-Wojcieszonek, Jan Zdziarski i Bernadetta Żynis. 

Unikalne w skali regionu wydarzenie, podczas którego Nowy Teatr, Teatr Lalki Tęcza i Teatr Rondo, na przekór stereotypom, łączą siły, by pokazać mieszkańcom, że Słupsk Kulturą Stoi! W tym roku postanowiliśmy zawiesić sobie poprzeczkę wyżej, niż w latach poprzednich. Dzięki wspólnej pracy, piąta z kolei akcja będzie pełnowymiarowym, nie bójmy się użyć tego słowa, Festiwalem!Tym właśnie jest tegoroczne wydarzenie "Trzy Teatry - przegląd sezonu" - Festiwalem. Zaczynamy 13 czerwca i gramy przez kolejne cztery dni.

16 edycja Finału Turnieju Teatrów Jednego Aktora "Sam na scenie" rozpoczyna się 20 czerwca br. Poniżej prezentujemy szczegółowy program festiwalowy.

Kończy się powoli sezon artystyczny w OT Rondo . Aktorzy młodzieżowych teatrów myślą o jak najlepszych ocenach i udanych wakacjach, ale jeszcze raz chcą spotkać się ze słupska publicznością - 29 maja (w Międzynarodowy Dzień Działacza Kultury) i 30 maja młodzieżowa grupa warsztatowa NOVA zagra "Historię lalki". Natomiast 6 czerwca młodzieżowy teatr "Poczekalnia Snów' przedstawi "Wybór Justyny".

Mamy ogromną przyjemność zaprosić Państwa na wyjątkowy spektakl "Lorem Ipsum" w wykonaniu Vagabond Physical Collective! Nie udałoby się to bez współpracy słupskich instytucji kultury, a także bez Instytutu Muzyki i Tańca, który jest współorganizatorem tego projektu Nie możemy się doczekać!

Kacper Bokacz zdobył II nagrodę na Wojewódzkim Konkursie Poezji i Prozy w Sopocie. W tym etapie konkursu wzięło udział 58 recytatorów z całego województwa. Kacper od pięciu lat uczestniczy w zajęciach recytatorskich "Sztuka Słowa", zdobywając w tym czasie kilkanaście nagród i wyróżnień. Od roku jest także aktorem Młodzieżowej Grupy Warsztatowej NOVA, której opiekunem jest Wiesław Dawidczyk. Grupa w kwietniu miała swoją drugą premierę - spektakl pt. "Historia lalki", w której Kacper zagrał rolę szewca Lorenzo.
Protokół Komisji Kwalifikacyjnej prezentacji konkursowych z nadesłanych nagrań 64. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego - Słupsk, 19 maja 2019

W dniu 16 maja w Ośrodku Teatralnym RONDO odbyły się eliminacje rejonowe XXXV Wojewódzkiego Turnieju Teatralnego "Niebieskich Tarcz". 

16 edycja Finału Turnieju Teatrów Jednego Aktora "Sam na scenie" rozpoczyna się 20 czerwca br. Dla osób zainteresowanych udziałem publikujemy komunikat wystosowany przez organizatorów.