7. Słupski Przegląd FotografiiZapraszamy do nadsyłania prac na 7. Słupski Przegląd Fotografii. Celem przeglądu jest prezentacja dorobku twórczego słupskich fotografików powstałego w latach 2015-2016 Przegląd ma charakter otwarty i jest skierowany do wszystkich fotografujących, mieszkańców Słupska oraz osób związanych ze Słupskiem poprzez pracę, szkołę czy też studia i ma charakter konkursu.

Nadesłane zdjęcia zostaną ocenione przez Jury. Najlepsze prace będą nagrodzone i zaprezentowane podczas wystawy pokonkursowej. Otwarciu wystawy towarzyszyła będzie prezentacja katalogu z pracami zakwalifikowanymi do wystawy. Tematyka prac powinna zawierać się w czterech kategoriach: Portret, Natura, Mobile-fotografia komórkowa, Multimedia.

Nowością w tegorocznej edycji Przeglądu jest "Mobile - fotografia komórkowa", to kategoria dla wszystkich fotografujących telefonem komórkowym. Tematyka prac w tej kategorii jest dowolna.
Po raz kolejny zapraszamy miłośników ruchomych obrazów, których punktem wyjścia jest fotografia. Kategoria Multimedia, to odpowiedź na coraz szersze zainteresowanie nowymi trendami w fotografii, związanymi z rozwojem i dostępnością urządzeń technicznych oraz nowymi płaszczyznami prezentacji sztuki. Fotokast, timelaps, animacja poklatkowa, diaporama czy cinemagraph, to tylko kilka nurtów w fotografii, które można zaprezentować w tej kategorii.

Regulamin przeglądu

 • Organizatorem VII Słupskiego Przeglądu Fotografii jest Słupski Klub Fotograficzny Fotoaktywni.
 • Zdjęcia należy przygotować w formie cyfrowej, dostarczyć zapisane na płycie CD, DVD lub innym nośniku, albo wysłać drogą e-mailową na adresy podane niżej.
 • Dłuższy bok nie mniej niż 40 cm, w rozdzielczości 300 dpi
 • Pliki muszą być podpisane nazwiskiem, imieniem i numerem (np. nowak.joanna.fot1.jpg) i zapisane w formacie jpg
 • Jeden autor może przysłać maksymalnie 4 prace
 • Zestaw (składający się z maksymalnie 5 zdjęć) jest traktowany jako jedna praca i musi mieć wyraźnie oznaczony sposób ekspozycji, autor może dostarczyć maksymalnie jeden zestaw (plus ewentualnie trzy inne pojedyncze prace)
 • Prace powinny zostać przypisane przez autora do jednej z czterech kategorii:
  - Portret
  - Natura
  - Mobile-fotografia komórkowa
  - Multimedia
 • Przesyłając prace na konkurs autor oświadcza, że jest autorem nadesłanych prac i posiada do nich wszelkie prawa oraz udziela Organizatorowi prawa do wykorzystania prac w celach wystawienniczych, wydawniczych i promocyjnych związanych z organizacją Słupskiego Przeglądu Fotografii oraz działań promocyjnych SKF FOTOAKTYWNI.
 • Nieprzekraczalny termin dostarczenia prac - 10 listopada 2016 roku.
 • Jury powołane przez organizatora zakwalifikuje prace do zaprezentowania na wystawie oraz wyłoni zwycięzców w poszczególnych kategoriach, zwycięzcy zostaną wyróżnieni nagrodami pieniężnymi.
 • Pula nagród wynosi 3000 zł.
 • Jury ma prawo do dowolnego podziału nagród.

Otwarcie wystawy i wręczenie nagród laureatom nastąpi 12 grudnia 2016 roku, w sali wystawowej OT Rondo w Słupsku. Zdjęcia należy przesłać na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub pocztą na adres: Słupski Klub Fotograficzny FOTOAKTYWNI Ośrodek Teatralny Rondo ul. Niedziałkowskiego 5a 76-200 Słupsk