Elżbieta Łukaszus-Mijewska - od 1994 roku związana z Młodzieżowym Centrum Kultury, następnie ze Słupskim Ośrodkiem Kultury. Pomysłodawczyni nazwy kina, filmowym"Rejsem" kieruje od 2005 roku.
Pod jej sterami kino zdobyło między innymi dwie nominacje do nagród Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, za działalność Dyskusyjnego Klubu Filmowego "Projekcja" oraz za edukację młodego widza. Z jej inicjatywy emcekowskie kino stało się członkiem Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych (z chwilą jej powołania), a następnie światowego zrzeszenia kin Europa Cinemas. Pod jej okiem REJS przechodził kolejne etapy modernizacji, od wymiany foteli, przez zakup projektora cyfrowego i wymianę dźwięku, po remont holu i kasy, stając się miejscem nowoczesnym o wysokich standardach technicznych.
Jest inicjatorką i organizatorką konkursów i festiwali filmowych, żeby wymienić tylko  "Kino w oczach dziecka", "Konkurs Wiedzy o Filmie X MUZA", "Mój pomysł na film", "Miejsce Kobiet", cykl spotkań "Po filmie". Entuzjastka edukacji filmowej, stale współpracuje z Nowymi Horyzontami Edukacji Filmowej, prowadzi również warsztaty własnego pomysłu pod hasłem "Zabawki optyczne".
Ukończyła studia filologii klasycznej, ma wieloletnie doświadczenie pedagogiczne. Miłośniczka rękodzieła, hobbystycznie zajmuje się popularyzacją koronki czółenkowej, czyli frywolitki oraz beadingu, obejmującego wiele technik z zastosowaniem drobnych koralików. W Słupskim Ośrodku Kultury założyła i współprowadzi dwie grupy warsztatowe: "Manufakturę" oraz "Koralików bez liku".

QF3A8572Joanna Gajdo - amatorsko, jako widz kinowy, przygodę z X Muzą rozpoczęła mając 7 lat. Później jej filmowy gust kształtowały głównie produkcje lat 90-tych (od spielbergowskiego „Parku Jurajskiego”, przez „Dym” Wayne'a Wanga, po „Idiotów” von Triera) i uczestnictwo w seansach Dyskusyjnego Klubu Filmowego. Godziny spędzone przed dużym ekranem przerodziły się w pasję, która zdeterminowała wybór kierunku studiów (Kulturoznawstwo na UŚ ze specjalizacją filmoznawczą), a następnie pracy. Z kinem Rejs zawodowo związana od 2006 roku. Współodpowiada za to co oglądacie i w jakich warunkach. Wychowana na kinie bez popcornu wierzy, że spokojnie można wytrzymać na dwugodzinnym (a nawet dłuższym!) seansie bez jedzenia. W myśl zasady, że życie pisze najciekawsze scenariusze, chętnie sięga po kino dokumentalne i dba, by nie zabrakło go w REJSowym repertuarze.

Michał Balik - z wykształcenia informatyk, dba o stronę techniczną i jakość projekcji w kinie Rejs. Rzeczy trudne robi od ręki, niemożliwe zajmują mu chwilę. Jego inżynierski zmysł, upór i kreatywność nie raz ratowały kino z opresji.