Jednym z ważniejszych wydarzeń w ramach tegorocznego festiwalu MIEJSCE KOBIET będzie debata PO FILMIE "Ostatni pojedynek", która odbędzie się w piątek, 26 listopada, w kinie Rejs.

W najbliższą niedzielę, 14 listopada, zapraszamy widzów do wspólnego świętowania Europejskiego Dnia Kina Artystycznego. Wydarzenie organizowane od sześciu lat przez Międzynarodową Konfederację Kin Artystycznych ma na celu popularyzację filmów europejskich. Tego dnia, przyłączając się do tej wspaniałej inicjatywy, pokażemy trzy zupełnie nowe, nieprezentowane wcześniej na naszym ekranie tytuły.

11 listopada będziemy świętować kolejną rocznicę odzyskania niepodległości. Z tej okazji zapraszamy do REJSu na seanse w ramach Dnia Kina Polskiego oraz warsztaty tworzenia kotylionów.

Kino REJS Słupskiego Ośrodka Kultury we współpracy ze Stowarzyszeniem Triny Papisten zaprasza na festiwal Miejsce Kobiet. Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 19 - 28 listopada. Data ta nieprzypadkowo pokrywa się z terminem międzynarodowej kampanii „16 dni przeciwko przemocy wobec kobiet”. Celem interdyscyplinarnego festiwalu jest zwiększanie świadomości i wrażliwości na wciąż aktualny problem nierówności społecznej, a także wymiana doświadczeń i prezentacja dorobku artystycznego kobiet, nie tylko z naszego regionu.

Zainspirowani zbliżającym się Świętem Niepodległości i wchodzącymi na duży ekran produkcjami, w tym miesiącu skupimy uwagę na kinie polskim. Od kilku lat obserwujemy wspaniały rozkwit rodzimej kinematografii. Bogactwo podejmowanych tematów i różnorodność form przekłada się nie tylko na sukcesy międzynarodowe, ale - co niezmiernie cieszy - zainteresowanie ze strony widzów. Tym większą mamy nadzieję, że listopadowe propozycje DKF Projekcja przypadną Państwu do gustu. 

Z ogromnym smutkiem przyjęliśmy dzisiaj wiadomość o odejściu Grażynki Bożek-Szczepłockiej. W jej osobie straciliśmy nie tylko założycielkę, prezeskę i wieloletnią prelegentkę Dyskusyjnego Klubu Filmowego PROJEKCJA, ale także wielką miłośniczką i znawczynię kina, niestrudzoną animatorkę filmowego życia naszego miasta, oddaną nauczycielkę młodzieży, prawdziwą pasjonatkę, która kinem żyła i oddychała, wreszcie, a może przede wszystkim przyjaciółkę i mentorkę. Bez niej nie byłoby kina Rejs... Nie byłoby też nas, w sensie ludzkim i zawodowym. Pozostanie na zawsze w naszej wdzięcznej pamięci.   Pogrzeb Grażynki Szczepłockiej odbędzie się w sobotę, 6 listopada 2021, na Starym Cmentarzu o godzinie 11.10 (wystawienie o godzinie 10.40).   fot. Krzysztof Piotrkowski  
W listopadową szarugę Rejs proponuje to, co ma najlepszego: przytulne wnętrze, wygodne fotele, miłe towarzystwo i wyjątkowy repertuar…

W ramach KOMEDA JAZZ FESTIVAL kino Rejs zaprasza we wtorek, 12 października, o godzinie 18.00 na pokaz specjalny filmu "Miles Davis: Birth of the Cool". Przed seansem słowo wprowadzenia wygłosi dziennikarz muzyczny, Andrzej Winiszewski.

Nie zwlekając dłużej przedstawiamy nasz październikowy repertuar...

Październik za oknem mieni się kolorami i taki też będzie klubowy repertuar - bardzo różnorodny. Pokażemy filmy zarówno polskie jak i zagraniczne, fabularne i dokumentalne, kameralne i zrealizowane z rozmachem, kontemplacyjne i takie, które trzymają w napięciu do ostatniej minuty.

W ramach festiwalu KINO DZIECI zapraszamy młodzież w wieku 12 - 16 lat do udziału w warsztatach animacji z użyciem plasteliny. Młodzi artyści pod kierunkiem Moniki Kuczynieckiej tworzyć będą krótki film pod roboczym tytułem "O zachowaniu w kinie".