w.krawczykiewiczWiesław Krawczykiewicz -  z wykształcenia pedagog – absolwent Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Słupsku (Akademia Pomorska). Związany ze słupską kulturą od 1975 roku - jeszcze w czasie studiów wyróżniony stypendium Dyrektora Wydziału Kultury Urzędu Wojewódzkiego w Słupsku.

Był założycielem, współtwórcą i członkiem wielu działających na lokalnej scenie zespołów muzycznych: Grupa 3, Hot Dog, Jeszcze Jedno Takie Trio, Shaxbeer, Andy Quattro, Morświny.

Od 1981 roku instruktor muzyczny w Wojewódzkim Domu Kultury poprzedniku SOK. Od samego początku swej pracy związany również z Teatrem Rondo, z którym brał udział w wielu spektaklach plenerowych w kraju i za granicą, warsztatach  teatralnych, jak również wspomagał Teatr w innych formach działalności. Jest m.in. kompozytorem muzyki do spektaklu „Szewcy”.

Pomysłodawca i współtwórca Słupskiego Archiwum Muzycznego. Opracował pomysł i koordynował realizację Festiwalu Miast Bliźniaczych FESTIN.  Jako reżyser dźwięku i akustyk realizował nagłośnienie oraz dokumentował dziesiątki festiwali i koncertów (Komeda Jazz Festiwal, Jesienny Przeciąg Gitarowy, koncerty kameralne i plenerowe światowej sławy wokalistki jazzowej Grażyny Auguścik i wielu innych). Od 2007 roku  współtworzy Studio Piosenki Otwartej Sceny Sok, a także organizuje koncerty z cyklu Otwarta Scena. 

 

a.guzinskiAndrzej Guziński - absolwent studiów pedagogicznych na kierunku wychowanie muzyczne, ukończył także studia podyplomowe na kierunku muzykoterapia z profilaktyką stresu. W Słupskim Ośrodku Kultury prowadzi Studio Piosenki SOK, próby zespołów, organizuje koncerty z cyklu Otwartą Scena. Ponadto organizuje: kursy gitarowe, naukę gry na gitarze basowej oraz saksofonie.

Działalność muzyczną rozpoczął w latach siedemdziesiątych. W tym czasie występował w : 74 Grupie Biednych, Skalpelach, ST43, Zielonych Oczach Braci Wright, z którymi brał udział w licznych festiwalach i koncertach w całej Polsce (m.in. Festiwal Awangardy Beatowej w Kaliszu).

W roku 1977 rozpoczął pracę w słupskich instytucjach kultury (MOK, WDK, MCK, SOK). Zespoły, których był instruktorem zdobywały nagrody na ogólnopolskich festiwalach i przeglądach muzycznych: Resekcja – Open Rock Kraków, Kress – Opole Debiuty, Magmen – Mokotowska Jesień Muzyczna, Corner Blues, Johnes – Rawa Blues.

Także 1977 założył zespół Remont, który zdobył III miejsce na Wałbrzyskiej Jesieni Estradowej, a w roku 1979 Srebrnego Kameleona na Wielkopolskich Rytmach Młodych w Jarocinie oraz II miejsce na Pomorskiej Jesieni Jazzowej w Koszalinie. Razem z Remontem  nagrywał w Radiu Gdańsk, Radiu Szczecin, ponadto koncertował w licznych klubach studenckich Gdańska, Koszalina, Szczecina, Torunia, Poznania.

Kolejnym zespołem, z którym odnosił liczne sukcesy była kapela Remont Band – Big Band. W szesnastoosobowym składzie występowali muzycy ze słupskiej Filharmonii, orkiestr wojskowych Słupska i Ustki oraz nauczyciele Szkoły Muzycznej w Słupsku.

W roku 2001 założył zespół Button Band, który istnieje do dziś.  Button Band występował na licznych imprezach m.in.: Święcie Ryby, Kwazarach, Festiwalu Niemen Non Stop, Dniach Słupska i wielu innych wydarzeniach.

Były aktor Teatru Rondo oraz saksofonista Orkiestry Reprezentacyjnej Wojska Polskiego (Warszawa). Jako muzyk  doskonalił swoje umiejętności  na statkach pasażerskich (Ameryka Północna, Ameryka Południowa i Środkowa).

Współpracował między innymi z Grażyną Auguścik, Tadeuszem Woźniakiem, Romualdem Andrzejewskim, Leszkiem Kułakowskim, Wojciechem Puszkiem, Rafałem Prynkiewiczem oraz z Teatrem Nowym w Słupsku, Kabaretem DKD oraz zespołami: Jeszcze Jedno Takie Trio i Morświny.

Obecnie współpracuje z zespołem Resekcja i Saqva Blues Band, Orkiestrą Wojskową „Reduta”. Ponadto bierze udział  w licznych projektach muzycznych z zespołami bluesowymi, rockowymi, jazzowymi. Współtwórca i współprowadzący Otwartą Scenę SOK.

 

Banachowski 7021 cdMaciej Banachowski - pochodzący ze Słupska dyrygent i aranżer. W roku 2015 ukończył Państwową Szkołę Muzyczną I i II st. im. Ignacego Jana Paderewskiego w Słupsku - w klasie gitary klasycznej. W tym samym roku podjął studia licencjackie w Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy, w klasie dyrygentury prof. Bohdana Jarmołowicza, które ukończył z
oceną bardzo dobrą. Obecnie jest studentem studiów magisterskich w tej samej uczelni.Od pięciu lat prowadzi młodzieżową orkiestrę „Słupska Sinfonietta”, której jest założycielem. Maciej Banachowski współpracuje również – jako dyrygent – z Polską Filharmonią „Sinfonia Baltica” im. Wojciecha Kilara w Słupsku. Ponadto, jako aranżer, podejmował współpracę z wieloma instytucjami na terenie Polski (między innymi Filharmonią Pomorską, Filharmonią Sudecką, Filharmonią Bałtycką, Polską Filharmonią Sinfonia Baltica oraz Operą Nova. W r. 2018 otrzymał Pomorską Nagrodę Artystyczną – najwyższe wyróżnienie przyznawane przez Marszałka Województwa Pomorskiego. 

W pracowni muzycznej SOK poprowadzi zajęcia z gitary i fortepianu.
 

Piotr Piasecki - gitarzysta - instruktor pracowni muzycznej od 1993 roku prowadzi zajęcia nauki gry na gitarze klasycznej,akustycznej i elektrycznej dla wszystkich grup wiekowych. Przez ponad 20 lat aktywności instruktorskiej wykształcił i ukierunkował wielu gitarzystów. Jego pasja i zamiłowanie do instrumentu sprawiło że przez lata pracy i doświadczeń wypracował styl nauczania oparty na pracy indywidualnej Program tworzony jest pod kątem ulubionego gatunku muzyki lub stylu gitarowego ucznia jak np Pop , Rock , Country , Blues , Fingerstyle .                                              

W pracowni muzycznej "emcek" w ramach zajęć odbywają się próby zespołów muzycznych Lamber Jack ( hard rock ) Zero ( punk rock ) Sultan Blues Band ( blues/hard rock) Magmen (hard rock)

 

IMG 4808Ola Cybula - aktorka musicalowa. Od najmłodszych lat szkolona pod kierunkiem najlepszych aktorów i wokalistów m.in. Brian Fentress czy Maureen Scott, Londyn. W 2016 r. ukończyła studia wokalno-aktorskie, w Akademii Muzycznej w Gdańsku, a w 2019 r. zdobyła tytuł Aktora Scen Muzycznych w Akademii Muzycznej w Łodzi (dyplom z wyróżnieniem). Absolwentka Wyższej Szkoły Bankowej w Gdańsku. Rodowita słupszczanka, członek chóru ,,Fantazja'', wielokrotnie widziana na deskach, takich jak: Teatr Palladium w Warszawie, Teatr na Plaży w Sopocie, Narodowy Teatr Edukacji we Wrocławiu, Polska Filharmonia ,,Sinfonia Baltica'' w Słupsku. Laureatka wielu konkursów i festiwali, m.in. Grand Prix Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki im.Marka Grechuty czy I miejsce IV Konkursu Interpretacji Twórczości Jeremiego Przybory i Jerzego Wasowskiego. 
Ola przez lata szkoliła swoje techniki wokalno-aktorskie otwierając się na wszelakie style muzyczne. 
Od pięciu lat spełnia się jako nauczyciel wokalu dając przykład najmłodszym. Swoją charyzmą, pasją i pozytywną energią zaraża każdego kto pojawi się na jej lekcjach.