Utraty marcowe afisz A2 MediumKulturalny Punkt Zapalny i Słupski Ośrodek Kultury pod patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy i Prezydenta Miasta Słupska Roberta Biedronia zapraszają na:

"Utraty Marcowe - 16. Dni Kultury Żydowskiej w 50 rocznicę Marca'68". Obowiązują wejściówki, rezerwacje pod numerem telefonu 59 842 63 49.

18:00 w Teatrze RONDO: prezentacja multimedialna Leo Leszka Kantora - „Album rodzinny. Zdjęcia, które Żydzi zabrali ze sobą...”. Po projekcji rozmowa Leo Kantora i Roberta Biedronia "W poszukiwaniu tolerancji"

19:30 w Teatrze RONDO: „Lawina bieg od tego zmienia”; o traktatach wierszem Czesława Miłosza i Utratach Marcowych ze szwedzkim tłumaczem, członkiem Szwedzkiego Związku Tłumaczy Przysięgłych, JURKIEM HIRSCHBERGIEM rozmawiają Jolanta Krawczykiewicz i prof. Tadeusz Sucharski.

W KINIE REJS: projekcja filmu "Skibet/Hatikvah" (bilety: 10 zł)

23 marca, godzina 16:45
24 marca, godzina 20:00
25 marca, godzina 18:00

Finansowane ze środków Województwa Pomorskiego i Miasta Słupsk.

 W 50. rocznicę jednej z trudniejszych kart w historii stosunków polsku – żydowskich Kulturalny Punkt Zapalny i Słupski Ośrodek Kultury zapraszają na 16. dni Kultury Żydowskiej - "Utraty Marcowe, w rocznicę Marca 68. Tolerancja dla inności kulturalnej w Polsce jest tematem wciąż aktualnym. Rozmowa o bolesnych wydarzeniach z końca lat 60-tych jest próbą wznowienia dialogu o problemie niedopuszczania do głosu, blokowania mniejszości narodowych na wielu płaszczyznach życia społecznego i intelektualnego. W związku z tym w Słupsku odbędzie się trzymiesięczny cykl wydarzeń, które zainauguruje sam Leo Kantor - jeden głównych koordynatorów 50. rocznicy Marca '68 i organizator wielu uroczystości w Polsce. Spotkanie "W poszukiwaniu tolerancji" będzie połączeniem poruszających rozmów z prezentacją fotografii zabranych ze sobą przez Żydów wyjeżdżających z Polski w 68.