konkurs 8 wspanialychZachęcamy wychowawców i opiekunów wolontariuszy ze szkół, instytucji i organizacji społecznych do zgłaszania do konkursu kandydatur młodych, wspaniałych wolontariuszy, zasługujących swoją postawą na szczególne wyróżnienie. Termin zgłoszeń upływa 7 marca.

Celem Konkursu jest promowanie pozytywnych zachowań, działań, postaw dzieci i młodzieży oraz upowszechnianie idei młodzieżowego wolontariatu oraz powoływanie w szkołach Klubów Ośmiu – młodzieżowego wolontariatu działającego według programu wychowawczego Joanny Fabisiak „Wychowanie przez działanie”. Uczestniczyć w nim mogą już dzieci ze szkół podstawowych (od klasy 4 - kategoria "Ósemeczka"). Wyróżnieni wolontariusze otrzymują tytuł laureata oraz uczestniczą w atrakcyjnej gali Konkursu w Trzebiatowie.

Posiedzenie komisji konkursowej i rozmowy z nominowanymi odbędą się 12 marca, od godziny 9:00 w klubie Tango w Emceku, al. 3 Maja 22.

Karta zgłoszenia oraz regulamin Konkursu TUTAJ (KLIKNIJ).

Strona Fundacji "Świat Na Tak" i historia konkursu: KLIKNIJ

Konkurs „8 Wspaniałych" organizowany jest od 1994 roku. Jego twórców - Fundację Świat Na Tak - zainspirował western „Siedmiu Wspaniałych", którego bohaterowie przeciwstawiali się przemocy i złu w biednym meksykańskim miasteczku. Pierwsza edycja została przeprowadzona w ośmiu dzielnicach-gminach samorządowych Miasta Stołecznego Warszawy - stąd jego nazwa. Już rok później do akcji zaczęły się przyłączać kolejne miasta.
W Słupsku konkurs został przeprowadzony po raz pierwszy w 1996 roku.

Do konkursu kandydatów zgłaszają szkoły i instytucje (np. hospicja, ZHP, WOPR). Komisja po zapoznaniu się z kandydatami i po przesłuchaniach wybiera 8 laureatów i typuje 1 osobę do eliminacji ogólnopolskich, odbywających się w Warszawie. Laureaci wybrani na etapie gminno-powiatowym uczestniczą w wielkiej Gali Finałowej kończącej ogólnopolską edycję konkursu – na Gali ogłaszani są laureaci etapu ogólnopolskiego.