Drodzy Państwo, zwracamy się z ogromną prośbą o pomoc w zebraniu funduszy na renowację naszych dwóch skarbów, koncertowych fortepianów. Jeden znajduje się w Teatrze Rondo, a drugi na sali widowiskowej w budynku przy Braci Gierymskich. Od lat służą nam do rozmaitych działań edukacyjnych i artystycznych, od warsztatów wokalnych, przez okazjonalne koncerty naszych przyjaciół i wychowanków, aż po występy zawodowych muzyków i gwiazd (jak Grażyna Auguścik, Goshka Banka czy Natalia Sikora).

Fortepiany nie próżnują w SOKu, zatem pojawiły się nieuchronne oznaki starzenia się i zużycia. Nasi przyjaciele wymagają solidnej renowacji: struny potrzebują wymiany, filcowe podkładki starły się, trzeba przymocować to, co ruszać się nie powinno, naoliwić to, co powinno.

Bardzo prosimy o wsparcie finansowe wszystkich życzliwych mecenasów kultury. Każda złotówka przyda się do tchnięcia nowego życia w wysłużone instrumenty. Wasza hojność pomoże nam w dalszej działalności edukacyjnej i kulturalnej, która bez tych szlachetnych narzędzi albo nie będzie możliwa, albo nie będzie na poziomie godnym artystów z całego świata, regularnie zaszczycających nas obecnością.

Środki na renowację pozyskujemy dzięki portalowi Wspieram Kulturę - KLIKNIJ. Dziękujemy!