salwa lukasz dudkowski 20Festiwal SALWA wzbudził ogromne zainteresowanie słupszczan. 3 maja przez aleje Wojska Polskiego przewinęło się ponad 10 tysięcy ludzi!

Na całej długości ulicy wystawiło się mnóstwo lokalnych wytwórców, prezentujących wyroby rękodzielnicze i zachęcający do skosztowania lokalnych smakołyków. Przechodnie mogli przyjrzeć się tajnikom pracy rzemieślników, wziąć udział w rozmaitych warsztatach i zabawach. Fani sztuk wizualnych oddawali się przyjemności podziwiania prac plastycznych i fotograficznych - w tym tak egzotycznych, jak batik - czy też śledzili proces tworzenia rzeźby w drewnie, od pierwszego uderzenia dłutem, po skończone dzieło sztuki. Melomani mieli wyjątkową okazję usłyszeć na żywo występy artystów, o których trudno w dobie komercyjnych talent shows usłyszeć; MajLo, Edyta Górecka, zespół B=Hearts dali nagrodzone gromkimi brawami występy. Muzyka została połączona z ruchem w czasie prezentacji słupskich grup tanecznych, ku zachwytowi rozkochanych w tańcu słupszczan. Nie zabrakło także tradycyjnego pchlego targu. Na alei WP znalazło się wiele stoisk, gdzie można było nabyć obiekty sztuki ozdobniczej, używane książki, stare winylowe płyty i wiele innych uroczych drobiazgów. Całość została uświetniona pokazami kuglarskimi - jak wyliczono, szczudlarze pokonali aż 6 kilometrów w czasie trwania imprezy!

Galeria zdjęć autorstwa Jadwigi Girsa-Zimnej oraz Łukasza Dudkowskiego: KLIKNIJ

Trzecia edycja SALWY zakończyła się pełnym sukcesem - nie tylko dzięki wysiłkom organizatorów, ale głównie dzięki Państwa obecności, pozytywnej energii i wspólnej zabawie. Wyrażali Państwo wiele pozytywnych opinii o festiwalu, wskazując na wypełnienie istotnej luki w słupskim kalendarzu imprez, który nie dość wiele atrakcji oferuje pragnącym wspólnej rozrywki rodzinom.

Zapraszamy w przyszłym roku na czwartą edycję!