4 marca 2021 gościem DKF PROJEKCJA był taternik, alpinista, polarnik, żeglarz, publicysta i fotograf Michał Kochańczyk. Pretekstem do spotkania i rozmowy był pokaz filmu "Ściana cieni".

W czwartek, 25 lutego 2021, w ramach spotkań Dyskusyjnego Klubu Filmowego PROJEKCJA odbył się przedpremierowy pokaz animacji "Zabij to i wyjedź z tego miasta", a zaraz po nim rozmowa z reżyserem Mariuszem Wilczyńskim, którą prowadziła dziennikarka i krytyczka filmowa Adriana Prodeus.

29 listopada 2020 w ramach spotkań DKF Projekcja gościliśmy reżyserkę Darię Woszek i aktorkę Helenę Sujecką. Okazją do rozmowy, którą prowadziła Elwira Rewińska, był przedpremierowy pokaz filmu "Maryjki", a pretekstem kończący się właśnie festiwal Miejsce Kobiet.

16 grudnia 2018 widzowie DKF PROJEKCJA mieli okazję zobaczyć na przedpremierowym pokazie film "Dowłatow", a po seansie spotkać się i porozmawiać z odtwórczynią głównej roli żeńskiej, Heleną Sujecką, aktorką wywodzącą się ze Słupska.

W czwartek, 24 maja 2018, gościem DKF PROJEKCJA była reżyserka Jagoda Szelc. Okazją do spotkania i rozmowy był pokaz jej debiutanckiego obrazu, okrzykniętego objawieniem Festiwalu Filmowego w Gdyni, "Wieża. Jasny dzień".

W czwartek, 8 lutego 2018, gośćmi DKF PROJEKCJA byli: reżyserka Urszula Antoniak i aktor Jakub Gierszał. Okazją do spotkania i rozmowy był przedpremierowy pokaz "Pomiędzy słowami".

21 grudnia 2017, gośćmi DKF PROJEKCJA byli: reżyser Marcin Borchardt i muzyk Marcin Dymiter. Artyści przyjechali do Słupska, by spotkać się i porozmawiać z widzami po pokazie filmu "Beksińscy. Album wideofoniczny".