15. JPG - warsztaty gitarowe i koncert Johna Stowella

Kategoria
Muzyka
Termin
2019-10-13 17:00
Miejsce
Ośrodek teatralny RONDO, ul. Niedziałkowskiego 5a
Telefon
(59) 842 63 49
Strona WWW

Ośrodek teatralny RONDO zaprasza na warsztaty gitarowe i koncert Johna Stowella w ramach 15. Jesiennego Przeciągu Gitarowego

John Stowell rozpoczął swoją karierę studiując oraz występując z Lincem Chamberlandem oraz Johnem Meheganem. Od lat 70’ nagrywał i koncertował w USA, Kanadzie, Europie i Australii a wraz ze swoim kwartetem dał serię koncertów w Związku Radzieckim pod koniec lat 80. John Stowell ma na koncie ponad 30 płyt oraz szereg działań edukacyjnych. Poza niezliczoną ilością warsztatów i wykładów napisał wydaną przez Mel Bay Publications książkę “John Stowell: Jazz Guitar Mastery” oraz kilka serii jazzowych kursów edukacyjnych. Jest wykładowcą rezydentem na uczelniach w Niemczech, Indonezji, Argentynie, Kanadzie oraz USA. Przez lata współpracował również z wieloma magazynami branżowymi między innymi “Downbeat”, “Guitar Player”, ”Canadian Musician”, “Soundcheck”.
W swojej karierze współpracował z wieloma wybitnymi muzykami niektórzy z nich to: Milt Jackson, Lionel Hampton, Art Farmer, Herb Ellis, Bill Watrous, Mundell Lowe, George Cables, Billy Higgins, Billy Hart, Richie Cole, Paul Horn, Tom Harrrell, Don Thompson, Dave Liebman.

John Stowell to gitarzysta jedyny w swoim rodzaju, bardzo silnie zakorzeniony w jazzie, jednak zawsze unikał utartych schematów. Wzorując się na pianistach stworzył unikalny sposób grania na gitarze, zarówno jeżeli chodzi o podejście do harmonii jak i interpretacji utworów jazzowych.
John to niestrudzony wędrowca oddany swojej misji. Od wielu lat podróżuje po całym świecie niosąc słuchaczom swoją muzykę oraz prowadząc warsztaty, wykłady i lekcje mistrzowskie. Jego solowe koncerty są mieszanką standardów jazzowych oraz własnych nowoczesnych często zaskakujących kompozycji. Zgodnie z tradycją jazzową, improwizacja odgrywa w nich kluczową rolę, a forma utworów pozostaje otwarta. Dzięki temu, każdy koncert jest unikalny, inspirowany chwilą a czasami wręcz nieprzewidywalny, zarówno dla publiczności jak i wykonawcy.
Mimo ugruntowanej pozycji w świecie jazzowym, pozostaje bardzo skromnym artystą, a jego koncerty zawsze charakteryzują się kameralną atmosferą, w której prowadzi słuchaczy przez świat jazzu i swojej wizji tej muzyki. Słupski koncert będzie pierwszym jego występem w Polsce!!!

UWAGA: Koncert rozpocznie się o godzinie 19:00, natomiast warsztaty gitarowe zaplanowane zostały na godzinę 17:00

Bilety w cenie 30 zł (upoważniające do udziału w koncertach Szymona Białka i Six&Six DUO) do nabycia w kasie OT Rondo przy ul. Niedziałkowskiego 5a

 

 
 

Terminy

  • 2019-10-13 17:00