Dzięki Bogu

Kategoria
MAMY Kino
Termin
2019-10-09 11:30
Miejsce
OT RONDO
Telefon
59 842 63 49
E-mail
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Strona WWW

ecobilet emcek

Grâce à Dieu
Francja, Belgia 2018, 137 min.

reżyseria: François Ozon
scenariusz: François Ozon
muzyka: Evgueni Galperine, Sacha Galperine
zdjęcia: Manuel Dacosse
obsada: Melvil Poupaud, Denis Ménochet, Swann Arlaud, Éric Caravaca, François Marthouret, Bernard Verley

Oparty na faktach nowy film François Ozona to trzymająca w napięciu opowieść o tym, jak ofiary pedofilii w Kościele organizują się po 30 latach, aby w końcu wymierzyć sprawiedliwość.

Alexandre mieszka w Lyonie z żoną i pięciorgiem dzieci. Jest przykładnym katolikiem. Pewnego dnia odkrywa, że ksiądz Preynat, który go skrzywdził kiedy był harcerzem, nadal pracuje z nieletnimi. Postanawia działać. Wkrótce dołączają do niego dwie inne ofiary księdza: François i Emmanuel.

Film Dzięki Bogu skupia się na ofiarach i to jest jego wielka siła. Ukazuje ich skomplikowane relacje z bliskimi i nieoczywisty stosunek do wiary. Światowa premiera filmu odbyła się na Berlinale, gdzie otrzymał Srebrnego Niedźwiedzia - Wielką Nagrodę Jury. Miesiąc później, kardynał Philippe Barbarin (przedstawiony w filmie) został skazany na pół roku więzienia za tuszowanie pedofilii. Proces księdza Preynata ma się odbyć do końca roku. 4 lipca 2019 został on wydalony ze stanu duchownego.

Bilety: 10, 12, 15zł

Seans dla opiekunów z niemowlakami. W trakcie pokazu światła nie są całkowicie zgaszone, a dźwięk jest nieco ściszony.

 
 

Terminy

  • 2019-10-09 11:30