Mamy talent

Kategoria
Kino
Termin
2019-08-31 16:00
Miejsce
OT RONDO
Telefon
59 842 63 49
E-mail
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Strona WWW

ecobilet emcek

Los Bando
Norwegia 2018, 94 min.

reżyseria: Christian Lo
scenariusz: Arild Tryggestad
muzyka: Eirik Myhr
zdjęcia: Bjørn Ståle Bratberg
obsada: Tage Johansen Hogness, Jakob Dyrud, Tiril Marie Høistad Berger,
Jonas Hoff Oftebro, Nils Ole Oftebro

film dla dzieci w wieku 9+, w polskiej wersji językowej

Dwaj najlepsi przyjaciele, Grim i Axel, od zawsze marzą o udziale w największym skandynawskim festiwalu rockowym. Wspólnie grają w zespole - Los Bando, ale brakuje im basisty, a Axel, wokalista i gitarzysta, nie może zaśpiewać, bo jego głos jest fatalny, o czym Grim nie ma serca mu powiedzieć. Kiedy zostają zaproszeni do udziału w Festiwalu, muszą szybko znaleźć rozwiązanie. Przeprowadzają przesłuchanie, ale nie mają szczęścia ze znalezieniem odpowiedniego członka zespołu. Ich basistą zostaje więc dziewięcioletnia Thildie, która gra na wiolonczeli. Kierowcą, który ma dowieźć ich na festiwal ma być Martin - znany z talentu rajdowca, ale chłopcy nie wiedzą, że nie ma on prawa jazdy.
Zespół wyrusza w szaloną podróż przez Norwegię. Ścigani przez rodziców i policję mają coraz mniej czasu aby zdążyć na festiwal i spełnić swe muzyczne marzenia.

„Mamy talent!” to (…) typowe skandynawskie kino dla młodszych nastolatków. Nieskomplikowana, przewidywalna fabuła (…), sympatyczni bohaterowie, pozytywny przekaz i nieco typowej dla kina familijnego dydaktyki – wszystko to ubrane zostało w gatunkową formę przygodowego kina drogi skierowanego do widza w wieku 10-14 lat. Zapewne bez wielkiego budżetu, a co za tym idzie bez spektakularnych scen czy widowiskowych efektów (ale też bez niepotrzebnego efekciarstwa) twórcy „Mamy talent!” dość sprawnie realizowali obraz adresowany do bardzo konkretnego odbiorcy. Nic dziwnego, że Jury Dziecięce MFF Młodego Widza Ale Kino! przyznało tej produkcji Nagrodę Marcinka – wyróżnienie dla pełnometrażowego filmu dla dzieci./Jadwiga Mostowska, EdukacjaFilmowa.pl/

Bilety: 10, 12, 15zł

 
 

Terminy

  • 2019-09-01 16:00
  • 2019-08-31 16:00
  • 2019-08-30 16:00