"Nigdziebądź" - wystawa fotografii Kamili J. Gruss

Kategoria
Fotografia
Termin
2021-09-24 17:00 - 2021-10-15 16:00
Miejsce
Galeria OT Rondo, ul. Niedziałkowskiego 5a
Strona WWW
Słupski Ośrodek Kultury serdecznie zaprasza na wernisaż wystawy fotografii Kamili J. Gruss pt. "Nigdziebądź", która odbędzie się w dniu 24 września o godz. 17:00 w Galerii OT Rondo przy ul. Niedziałkowskiego 5a.
 
„W życia wędrówce, na połowie czasu, Straciwszy z oczu szlak niemylnej drogi, W głębi ciemnego znalazłem się lasu.”
Dante Aligieri „Nieboska Komedia”
 
Kamila J. Gruss - Słupszczanka od urodzenia; mama dwójki maluchów Nell i Noah. Magister Germanistyki na Uniwersytecie Szczecińskim, Nowej Literatury Niemieckiej, Ogólnego i Porównawczego Literaturoznawstwa oraz Literatury Hiszpańskiej na Freie Universität w Berlinie.
 
"Fotografia jest moją pasją, obsesją, sposobem na zaczerpnięcie oddechu. Jest to część mnie, w której uwielbiam się zagubić, gdy mnie pochłania, tworzę własne wersje rzeczywistości. Wizje z mojej głowy, zapamiętane pamięcią cyfrową a później przetworzone malarskimi środkami w Photoshopie, stają się obrazami. Surowe rawy są płótnem nad którym moja wyobraźnia może pracować dalej. Jestem marzycielem, od zawsze zanurzonym w świecie, który tworzę z marzeń i koszmarów sennych. Stąd też moje ogromne zamiłowanie do literatury. Należę do osób nadwrażliwych i co jest zarówno darem jak i przekleństwem. Niczym sejsmograf odbieram bodźce ze świata zewnętrznego – drgania, które powodują, często nie dają mi spać w nocy. Dlatego w moich obrazach pojawiają się nie tylko motywy fantastyczne ale również tematy z otaczającej mnie rzeczywistości. Kotłujące się we mnie emocje, wzbierają i wręcz wylewają się na cyfrowe płótno w imię sentencji: to co czujemy, kształtuje nas i nadaje nam formę." Kamila J.Gruss
Wystawa będzie otwarta do 15 października br.
 
 

Terminy

  • Od 2021-09-24 17:00 do 2021-10-15 16:00