Weekend z Almodóvarem

Kategoria
Film
Termin
2021-02-05 09:00 - 2021-02-07 21:00
Miejsce
MOJEeKINO.pl
Telefon
507 846 423
E-mail
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Strona WWW

To jeden z najwybitniejszych twórców hiszpańskiego i światowego kina, który nieprzerwanie zaskakuje zuchwałym i pełnym temperamentu podejściem do swoich bohaterów. W programie przeglądu pojawi się pięć tytułów zrealizowanych na przestrzeni ostatnich 12 lat. Będą to:

Ból i blask - główny bohater, Salvador Mallo - kultowy hiszpański reżyser, stroni od mediów i usilnie strzeże swojej prywatności. Mężczyzna odnajduje po latach osoby, które wywarły największy wpływ na jego życie, oraz przeżywa na nowo najważniejsze momenty ze swojej przeszłości. Powracając do najintensywniejszych doświadczeń minionych lat, Salvador odnajduje siłę, by zmierzyć się z teraźniejszością. Czy uda mu się zamknąć niedokończone sprawy z przeszłości, które burzą jego poukładaną codzienność?

 BÓL I BLASK 1 El Deseo. Photo by Manolo Pavón

Julieta - trzymająca w napięciu historia matki poszukującej córki, która wiele lat temu zniknęła bez śladu. Opowieść o skrajnych emocjach, jakie odczuwamy wobec najbliższych i tajemnicach, które przed nimi skrywamy. Filmowa adaptacja opowiadań wyróżnionej literacką Nagrodą Nobla Alice Munro pokazuje, że siłą kina Almodóvara jest niezmiennie wiara w potęgę uczuć i miłości.

 Julieta 5

Przelotni kochankowie - akcja filmu rozgrywa się na pokładzie samolotu pasażerskiego lecącego z Madrytu do Meksyku. Z powodu usterki technicznej bezpieczeństwo podróżnych jest zagrożone, ale doświadczeni piloci robią wszystko, by znaleźć rozwiązanie tej trudnej sytuacji. Personel pokładowy bez reszty poświęca swe ciała i dusze, by w każdy możliwy sposób uprzyjemnić lot. Okazuje się, że życie w chmurach jest tak samo skomplikowane jak na ziemi, a przyczyny są zawsze te same: seks i śmierć.

 Przelotni 2

Przerwane objęcia - Lena i Mateo zakochują się w sobie od pierwszego wejrzenia. Mateo nie wie, że Lena jest narzeczoną wpływowego milionera, który zrobi wszystko, by zatrzymać ją przy sobie. Nie wie też, że nocami bywa luksusową prostytutką... Kim naprawdę jest kobieta? Ile jest w stanie poświęcić, żeby być z mężczyzną swojego życia?

 Przerwane 2

Skóra, w której żyję - owacyjnie przyjęty na festiwalu w Cannes thriller Pedro Almodóvara. Reżyser sięgnął po materiał literacki i przygotował scenariusz na podstawie powieści "Tarantula" Thierry'ego Jonqueta. Książka opowiada o chirurgu plastycznym, który trzyma w zamknięciu w swoim mieszkaniu piękną Ewę. Kim jest tajemnicza kobieta? Jakie stosunki łączą ją z lekarzem? Prawda okaże się bardziej szokująca niż najśmielsze przypuszczenia.

 Skóra 1

Bilety w cenie 15zł dostępne po zalogowaniu się na stronie MOJEeKINO.pl. Przy dokonywaniu płatności zachęcamy do wyboru sali kina Rejs, dzięki temu część środków trafia na nasze konto.

 
 

Terminy

  • Od 2021-02-05 09:00 do 2021-02-07 21:00