Helmut Newton. Piękno i bestia

Kategoria
Kino
Termin
2021-02-24 15:30
Miejsce
kino Rejs, al. 3 Maja 22
Telefon
507 846 243
E-mail
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Strona WWW

ecobilet emcek

Helmut Newton. The Bad and the Beautiful
Niemcy 2020, 93 min

reżyseria: Gero von Boehm
scenariusz: Gero von Boehm
zdjęcia: Sven Jakob-Engelmann
obsada: Charlotte Rampling, Isabella Rossellini, Catherine Deneuve, Grace Jones, Anna Wintour, Helmut Newton

Geniusz fotografii? Wizjoner z piekła rodem? Zwykły skandalista? Kim był Helmut Newton, autor kultowych, przesiąkniętych erotyzmem kobiecych aktów? Sposób, w jaki portretował kobiety, nadal prowokuje do pytania: czy były one podmiotami, czy przedmiotami?

Zaskakujący obraz Helmuta Newtona ujawniają fotografowane przez niego top modelki, gwiazdy i aktorki. Catherine Deneuve, Grace Jones, Charlotte Rampling, Isabella Rossellini, Claudia Schiffer - portretowane portretują i odkrywają przed nami prawdę.
Szczyt jego kariery przypadł na dwie dekady – od lat sześćdziesiątych do osiemdziesiątych. Przepustkę do sławy dała mu fotografia mody. Jego prace charakteryzowały się indywidualnym, niepodrabialnym stylem, łączącym glamour z zepsuciem. Prowokował. Na wielu fotografiach podkreślał różnice między płciami. Był oskarżany o mizoginię, z drugiej strony niektóre feministki uwielbiały to, że pokazywał kobiety silne i dominujące. Nikt za to nie odmawiał mu poczucia humoru.

Znakomicie udokumentowany, żywy portret męskiej Leni Riefenstahl świata mody. Mizoginia i maczyzm w służbie elegancji, posągowości i krytyki naszego spojrzenia. /Adriana Prodeus, Vogue/

bilety: 15, 12, 10zł

 
 

Terminy

  • 2021-02-24 15:30
  • 2021-02-23 18:00
  • 2021-02-22 20:15