28. Finał WOŚP w Słupsku już 12 stycznia 2020 roku! Tym razem gramy „dla dziecięcej medycyny zabiegowej”

 

Impreza Finałowa WOŚP odbędzie się w tym roku na Hali Gryfia przy ul. Szczecińskiej 99, w dniu 12 stycznia (niedziela) w godz. 15.00 - 20.00

12 stycznia 2020 roku już po raz 28. zabrzmi Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. To wydarzenie jest jedną z największych akcji charytatywnych na świecie, której efekty od wielu lat widać w krajowych placówkach medycznych. Od początku akcji głównymi jej beneficjentami akcji są niemowlęta i dzieci, jednak na wsparcie liczyć mogą również seniorzy. Pozyskane w trakcie zbiórek środki wykorzystywane są na zakup zaawansowanych sprzętów medycznych, ambulansów, sprzętu rehabilitacyjnego i wielu innych dóbr ratujących zdrowie i życie.

W Słupsku WOŚP działa od samego początku akcji. Początkowo lokalny sztab organizowany był przez Młodzieżowe Centrum Kultury, obecnie zaś działa pod szyldem Słupskiego Ośrodka Kultury, z którym Emcek został w 2018 roku połączony. W trakcie 27. finału udało się nam zebrać ponad 216 tysięcy złotych i liczymy, że teraz ten wynik uda nam się przebić.

Na przyszłoroczny finał szykujemy szereg atrakcji i niespodzianek. Głównym punktem programu jest uliczna kwesta prowadzona przez młodszych i starszych wolontariuszy, którzy każdego darczyńcę nagrodzą uśmiechem i charakterystycznym WOŚP-owym serduszkiem. Od godziny 15.00 swoje podwoje otworzy Hala Gryfia przy ul. Szczecińskiej 99, która gościć będzie imprezę finałową. Na głównej scenie zaprezentują się młodzi (i nieco starsi) muzycy współpracujący z instruktorami Słupskiego Ośrodka Kultury, a także dziecięce grupy taneczne. Swoje stoiska będą również miały słupskie instytucje kultury oraz stowarzyszenia, wspólnie zapewniając szereg atrakcji. Jedną z nich będzie emocjonujący ekstremalny rajd zdalnie sterowanych samochodów po specjalnie przygotowanej trasie.

Nie zabraknie również prowadzonej przez Marka Rogalę, Piotra Kozłowskiego i Kamila Michaluka licytacji przedmiotów przekazanych przez darczyńców na rzecz WOŚP.

Będąc przy licytacjach, zapraszamy również do aktywnego udziału w aukcjach przedmiotów wystawionych przez Słupski Ośrodek Kultury na portalu allegro.

Aukcje słupskiego sztabu WOŚP na allegro. Zapraszamy do licytowania !!!
Allegro WOŚP

Od 5 grudnia na tym najpopularniejszym portalu wystawiamy całą masę atrakcyjnych przedmiotów i z dnia na dzień dodajemy kolejne. Płyty kompaktowe i plakaty z autografami, albumy, obrazy, rzeźby, książki, a także vouchery, które w ubiegłym roku cieszyły się największą popularnością. W tym roku do wylicytowania będzie m.in. obiad z Dorotą Landowską i Mariuszem Bonaszewskim w restauracji Dym na wodzie, tatuaż w studiu Studziński Team Studio Tattoo, obiad w libańskiej restauracji Byblos Mezza House, koktajl z szefem słupskiego sztabu w Milkshake Barze, sesja fotograficzna u Katarzyny Lewańskiej-Tukaj i cała masa atrakcji, o których na bieżąco będziemy informować.

Informacje o wszystkich lokalnych wydarzeniach związanych z 28. finałem WOŚP znajdują się TUTAJ

 WOŚP serce
Oprócz imprezy finałowej czeka nas wiele atrakcji podczas imprez towarzyszących. W tym roku odbędą się one w klubie Antrakt oraz Domówka, będziemy kwestować podczas sobotniego przedstawienia Teatru Lalki TĘCZA. Już od 17 grudnia ruszają imprezy zamknięte w szkołach i przedszkolach w Słupsku i okolicach. Do SOK-u (na ul. Banacha 17) zapraszamy tym razem nie na koncert rockowy, ale na wyciszenie się przy ćwiczeniu jogi - Ya4Yoga dla początkujących i zaawansowanych odbędzie się na naszej sali gimnastycznej  27 grudnia 2019 o godz. 18.00. Nie zapominajmy również o imprezach sportowych - Nowy Rok rozpoczynamy meczem Oldbojów, a w dniu Finału możemy uczestniczyć w Biegu z Sercem oraz w turnieju tenisa stołowego.
WOŚP serce

27 grudnia:

Ya4Yoga dla WOŚP czyli Joga z Anną Rusiecką

Do sali gimnastycznej przy ul. Banacha 17 zapraszamy amatorów jogi - tych, którzy dopiero chcieliby rozpocząć swoją przygodę, jak i tych, którzy są zaawansowani.

Nasza doświadczona instruktorka poprowadzi wszystkie osoby. Zamiast wpisowego wrzucamy pieniądze do puszki wolontariuszy, zasilając tym samym konto na cel 28. Finału WOŚP." 

https://www.facebook.com/events/581436812669746/

1 stycznia
FK Olboye – Noworoczny Mecz Inauguracyjny na Stadionie 650-lecia jakby co, to opis z zeszłego roku jest http://fkoldboje.tp3.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=71

10 stycznia:
19.00 Koncert Karnawałowy American Pops w Polskiej Filharmonii Sinfonia Baltica im. Wojciecha Kilara w Słupsku – zbiórka do puszek

https://www.facebook.com/events/578283049665598/

11 stycznia:
11.00 Teatr Tęcza – spektakl „O trzech zaklętych królewnach, czyli opowieści Rozbójników” połączony z licytacją na rzecz WOŚP

http://teatrlalkitecza.pl/aktualnosci/o-trzech-zakletych-krolewnach-czyli-opowiesci-rozbojnikow

12 stycznia:
10.00: Hala na Niedziałowskiego - 17. turniej tenisa stołowego
12.00: Stadion 650-lecia - 8. BIEG Z SERCEM

https://www.facebook.com/events/965032237217031/
17.00: Finał WOŚP w Kobylnicy (hala sportowa w szkole w Kobylnicy) organizowany przez Cheerleaderki MAXI - wśród wielu atrakcji występy grup tanecznych i solistów, konkursy karaoke oraz pokaz laserów

Swoje wewnętrzne wydarzenia związane z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy zapowiedziały również szkoły ze Słupska i okolic. DomÓwka i Antrakt zorganizują koncerty, z których dochód przekazany zostanie na rzecz fundacji WOŚP. Dodatkowo kwesta do puszek stacjonarnych na pływalni miejskiej, w Szkołach COSINUS, w Hali Pod Wieżą, Fimalu i wielu innych sklepach i firmach w Słupsku i w okolicach

 WOŚP serce
Zakończyliśmy rejestrację wolontariuszy. Natomiast do końca roku czekamy na zgłoszenia instytucji oraz sklepów, które chciałyby postawić u siebie Sztabową Puszkę Stacjonarną
01 fb 28final tematW dniu 14 października 2019 r. Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy wyraziła zgodę, aby Słupski Ośrodek Kultury utworzył Sztab 28. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - nr Sztabu 4737.
Współpracując z Fundacją, SOK uzyskał zgodę na działanie w formach przewidzianych w zgłoszeniu zbiórki publicznej, dokonanym zgodnie z Ustawą z dnia 14 marca 2014 r. o zasadach prowadzenia zbiórek publicznych, na przeprowadzenie zbiórki oraz działa we własnym imieniu, jednakże na rzecz Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.
Sztab zobowiązał się do przekazania wszystkich zebranych w trakcie zbiórki pieniędzy na konto Fundacji WOŚP, zgodnie z obowiązującym regulaminem.
Fundacja prosi o pomoc we wszystkich przedsięwzięciach podejmowanych przez członków Sztabu dla realizacji tegorocznego celu Fundacji.
 WOŚP serce
UWAGA WOLONTARIUSZE
 
Rozpoczynamy rekrutację wolontariuszy kwestujących.
 
Zapraszamy uczniów szkół ponadpodstawowych do zgłaszania się do koordynatorów wolontariatu w swoich szkołach.
Natomiast uczniom szkół podstawowych proponujemy tym razem zgłoszenie się do udziału w Orkiestrach Szkolnych, które organizowane są przez prawie wszystkie placówki w Słupsku, a także wiele instytucji w Gminie Słupsk i Gminie Kobylnica. Jeżeli Wasza szkoła nie planuje takiej imprezy, prosimy o zgłoszenie się bezpośrednio do Sztabu.
WOŚP serce
Wszelkich informacji udzielamy mailowo pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.