KR1 1652Miniony weekend upłynął pod znakiem 27. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Kwesty uliczne, imprezy, koncerty, zawody sportowe i wiele, wiele innych działań miały na celu jedno - pomoc najmłodszym pacjentom polskich szpitali. Jak zwykle nie zawiedliście, bo już w tej chwili wiemy, że zebrana w Słupsku i okolicach kwota ponad 180 tysięcy zł. jest wyższa, niż w poprzednich latach. I wciąż się powiększa, m.in. dzięki internetowej sprzedaży przedmiotów przekazanych na rzecz WOŚP przez darczyńców, którym oczywiście serdecznie dziękujemy.

Zbiórki rozpoczęły się już wcześniej, m.in. w słupskich placówkach oświatowych, które ochoczo przystąpiły do akcji, organizując kiermasze, imprezy i kwesty wśród uczniów. Nie zawiedli również darczyńcy, którzy przekazywali na rzecz WOŚP przedmioty na sprzedaż - obrazy, vouchery, książki, medale, biżuterię i wiele innych cennych przedmiotów. Część sprzedała się podczas niedzielnego finału w Hali Gryfia, pozostałe przeznaczone zostały do sprzedaży internetowej, która trwa do 30 stycznia br. i do tego czasu pojawiać się będą na niej kolejne oferty. 

Sprawdź przedmioty przekazane na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Organizacja finału była niezwykle trudnym przedsięwzięciem i nie udałaby się, gdyby nie wsparcie okazane przez wolontariuszy, sponsorów i wszystkich ludzi, którym dobro najmłodszych leży na sercu.

Ponad 250 wolontariuszy, 50 uczniów Szkoły Policji w Słupsku, wszyscy pracownicy Słupskiego Ośrodka Kultury, władze miasta, lokalne firmy i instytucje, darczyńcy. Długo by wymieniać. W szczególności chcielibyśmy jednak wymienić:

Miasto Słupsk, Słupski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Związek Harcerstwa Polskiego Hufiec Ziemi Słupskiej, Laminopol Sp. z o.o., Stowarzyszenie KIWANIS International Klub Słupia, Wodociągi Słupsk Spółka z o.o., FK Oldboje Słupsk, Biegam Bo Lubię, DomTel-Sport Polska, Państwowy Teatr Lalki "Tęcza", Szkoła Podstawowa nr 5, Cheerleaders MAXI, Social Club DomÓwka, YAMAHA Szkoła Muzyczna, Antrakt Kawiarnia Artystyczna, Ośrodek Sportowo – Rekreacyjny im. Tadeusza Gwiżdża w Słupsku, Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy im. Unicef, Samodzielny Publiczny Miejski Zakład Opieki Zdrowotnej w Słupsku, Firma Ochroniarska FOKUS, mBank, Cech Rzemiosł Różnych, Restauracja Repeta, City Taxi, Restauracja ANNA DE CROY i Bar Ratuszowy, Adkonis Ferma Kur, Mel's Coffee, Społem Powszechna Spółdzielnia Spożywców w Słupsku, Bar Poranek, Zajazd Scarlet, Restauracja OLIMP Słupsk, Herbaciarnia w Spichlerzu, FIMAL PSB, Szkoła Policji w Słupsku, Centrum Rekreacyjno - Sportowe AKTYWNA FABRYKA, Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o., "Lewna" Piekarnia Ciastkarnia S.C. Arkadiusz Lewna Eugeniusz Lewna, Pracownia Poligraficzno - Reklamowa Seritext, Zarząd Infrastruktury Miejskiej, Centrum Kształcenia Praktycznego w Słupsku, Radio RMF MAXXX, Radio Słupsk, TV Słupsk, Kanał 6, Głos Pomorza / GP 24, Dolina Charlotty Resort & Spa, Hotel Lubicz, Grupa Motocyklowa Słupsk, Towarzystwo Pomocy im. Św. Brata Alberta, Piekarnia i cukiernia BAGIETKA, Studio Tańca BALLANCE, Młodzieżowy Dom Kultury w Słupsku, Zespół PLĄS, Crazy Jump, Top Toys, White Pin, Sinful Betty’s Band, Ognisko Baletowe ENZA, Nowy Teatr im. Witkacego, Salon gier VR " Galaxy", Komenda Miejska Policji Słupsk, Targowisko „Pod Wieżą”, Multikino, Centrum Handlowe JANTAR, Dakar. Opakowania jednorazowe, Agromarket S.C., Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. J. Korczaka, Restauracja "Dym na wodzie" w Ustce, Klinika Urody Eniga Beauty w Słupsku, Kwiaciarnia LAWENDOWA, Restauracja Franciszkańska, Liceum Plastyczne im. Witkacego, Miejska Biblioteka Publiczna, Polska Filharmonia Sinfonia Baltica, Byblos Mezza House, Grupa Motocyklowa Lucky 9 Riders, Studio YASUMI w Słupsku, Klub Plastyka im. Stefana Morawskiego, Przedsiębiorstwo Gospodarki Mieszkaniowej w Słupsku, Pan Maciej Kobyliński oraz wszystkie szkoły podstawowe, szkoły ponadpodstawowe oraz przedszkola, nie tylko ze Słupska, które organizowały zamknięte orkiestry szkolne i przedszkolne. 

Fotograficzne podsumowanie 27. Finału WOŚP w obiektywie Krzystofa Piotrkowskiego

Orkiestrowe granie rozpoczęli młodzi adepci ze Szkły Muzycznej YAMAHA, którzy w sobotnie popołudnie zaprezentowali się w Kawiarni Artystycznej ANTRAKT

 Sobotni wieczór na mokro, czyli Nocne Pływanie

W niedzielę rolę sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przejął Ośrodek Teatralny RONDO. To tutaj nasi wolontariusze mieli swoją "bazę wypadową", tu z pomocą Policji i Szkoły Policji w Słupsku instruowaliśmy kwestujących w temacie bezpieczeństwa na słupskich ulicach, tu także zliczyliśmy wszystkie datki przekazane na rzecz WOŚP.

Uliczną kwestę, pomimo niesprzyjającej aury, uznać zależy za udaną. Zresztą jak mogła się nie udać, skoro wsparli nas tacy Wolontariusze

Swoje 3 grosze dołożyli również uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 5, gdzie odbył się WOŚP-owy festyn

Najlepszym sposobem na chłód była fizyczna aktywność. Na Stadionie 650-lecia wystartowała siódma już edycja Biegu z Sercem...

... natomiast  w Ośrodku Sportowo–Rekreacyjny im. Tadeusza Gwiżdża w Słupsku odbył się turniej tenisa stołowego

27. Finał WOŚP zwieńczyła impreza w Hali Gryfia, gdzie czekała cała masa atrakcji - występy taneczne, muzyczne, stoiska rękodzielnicze i warsztatowe. Równo o godzinie 20.00 wystartowało tradycyjne Światełko do Nieba, tym razem w wersji łagodnej dla uszu uczestników.

Przed nami jeszcze trochę pracy, ale już teraz jesteśmy pewni, że w kolejny Finał warto się będzie w pełni zaangażować. Do zobaczenia za rok i oczywiście SIE MA !!!