Kino studyjne Rejs Słupskiego Ośrodka Kultury zaprasza do udziału w 43. edycji konkursu plastycznego "Kino w oczach dziecka". Konkurs skierowany jest do uczniów przedszkoli i szkół podstawowych. Prace przyjmujemy w biurze Ośrodka Teatralnego RONDO (ul. Niedziałkowskiego 5a) do 6 czerwca 2019 włącznie. Wręczenie nagród zaplanowano w środę, 12 czerwca, o godzinie 14.00 w sali prób OT RONDO.

Konkurs organizowany jest od 2001 roku, a jego celem jest zachęcenie dzieci do ekspresji twórczej. Dzieci zainspirowane filmami, które zobaczyły w kinie, pod kierunkiem nauczyciela bądź w domu, uwieczniają na papierze sceny, które najbardziej zapadły im w pamięć lub wywarły na nich największe wrażenie.

Dla przypomnienia podajemy listę filmów, które w ciągu ostatnich miesięcy dzieci miały okazję zobaczyć na REJSowym ekranie:
Pettson i Findus. Najlepsza gwiazdka, Magiczne święta Kacpra i Emmy, Królowa Śniegu: Po drugiej stronie lustra, Misja Yeti, Mary Poppins powraca, Asteriks i Obeliks. Tajemnica magicznego wywaru, Mirai, Chłopiec z burzy, Ralph Demolka w Internecie, Alfie - mały wilkołak, Kacper i Emma - zimowe wakacje, Superbrat, Przygoda Nelly, Mia i biały lew, Biuro detektywistyczne Lassego i Mai. Pierwsza tajemnica, Jak wytresować smoka 3, Basia 2, Opowieści świnki, Kacper i Emma na safari, Na linii wzroku, Małpia afera, Jak ukraść psa, Robaczki z zaginionej dżungli, Łowcy czarownic.

KINO W OCZACH małe

 

REGULAMIN Konkursu "Kino w oczach dziecka"

Organizator
Organizatorem konkursu plastycznego "Kino w oczach dziecka" jest kino REJS Słupskiego Ośrodka Kultury.

Cel
Celem konkursu jest rozwijanie i poszerzanie zainteresowań dzieci, zarówno filmowych, jak i plastycznych, promowanie twórczego spędzania wolnego czasu

Uczestnicy
1) Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych z terenu powiatu słupskiego, ze szczególnym uwzględnieniem tych placówek, które uczestniczą w seansach kina REJS

2) Prace oceniane będą w różnych kategoriach wiekowych:
- przedszkole
- klasy I - III
- klasy IV - VI
- klasy VII - VIII

Tematyka prac konkursowych
Prace powinny być zainspirowane filmami obejrzanymi w kinie Rejs.

Format prac
preferowany A3, nie mniejszy jednak niż A4 i nie większy niż A2

Technika wykonania
1) malarstwo, rysunek
2) blok techniczny, papier typu brystol

Warunki uczestnictwa
1) Wszystkie prace na odwrocie powinny być opatrzone opisem zawierającym następujące dane:
- imię i nazwisko, klasa
- nazwa i adres szkoły
- imię i nazwisko opiekuna
- tytuł filmu
2) Prace nadesłane na konkurs muszą być pracami własnymi, nigdzie wcześniej niepublikowanymi i nieprzedstawianymi na innych konkursach.
3) W każdej edycji uczestnik może nadesłać maksymalnie 3 prace.

Prawa organizatora
Wszystkie prace biorące udział w konkursie pozostaną własnością organizatora, który zastrzega sobie prawo do ich publikacji.

Nagrody
Oceny prac dokona komisja konkursowa powołana przez organizatora. Wyłonione przez jury prace zostaną nagrodzone i zaprezentowane na wystawie w holu kina REJS. Galerię prac nagrodzonych obejrzeć będzie można również na stronie internetowej konkursu.

Osoba odpowiedzialna, kontakt
Elżbieta Łukaszus-Mijewska, Joanna Gajdo
kino REJS, OT RONDO
Słupski Ośrodek Kultury
ul. Niedziałkowskiego 5a /tymczasowo/
76-200 Słupsk
www.sok.slupsk.pl
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 59 842 63 49, 507 846 243

Termin nadsyłania prac
Konkurs KINO W OCZACH DZIECKA trwa do odwołania, na prace dzieci czekamy po każdym filmie skierowanym do najmłodszej widowni prezentowanym w naszym kinie. Kolejne edycje będą rozstrzygane dwa razy do roku: w czerwcu i w grudniu.