Serdecznie zapraszamy młodych widzów wraz z opiekunami na warsztaty familijne pod hasłem "Domek dla pupila". Zajęcia odbędą się w niedzielę, 16 stycznia, o godzinie 13.45 po filmie"Clifford. Wielki czerwony pies".

Zapraszamy na pierwsze w tym roku seanse Dyskusyjnego Klubu Filmowego PROJEKCJA, który od 1 stycznia 2022 dla upamiętnienia jego założycielki i wieloletniej prelegentki nosi imię Grażyny Bożek-Szczepłockiej.

W kolejnej odsłonie cyklu WIELKIE WIDOWISKA NA EKRANIE wracamy do Teatru Bolszoj i oszałamiającego baletu "Spartakus" z muzyką Arama Chaczaturiana. Na retransmisję z Moskwy zapraszamy do kina Rejs już w najbliższą sobotę, 8 stycznia, o godzinie 14.00.

Nowy Rok w kinie Rejs przywitamy jak umiemy najpiękniej, czyli dobrymi filmami w przytulnej sali w najlepszym towarzystwie...

Serdecznie zapraszamy w czwartek, 30 grudnia 2021, o godzinie 17.00 na wernisaż jubileuszowej wystawy pod hasłem "30 lat kina Rejs i DKF Projekcja". W kilkudziesięciu fotografiach staraliśmy się zawrzeć nasze rejsowe wspomnienia o twórcach, których mieliśmy zaszczyt gościć, i o najważniejszych wydarzeniach z życia kina.

Szanowni Widzowie. W związku z epidemią SARS-CoV-2 i ogłoszonymi 15 grudnia 2021 obostrzeniami w udostępnianiu wydarzeń kulturalnych, wprowadziliśmy ograniczenie widowni naszego kina do 30% (25 miejsc).

Informujemy, że w dniu 9 grudnia 2021 o godzinie 17.00 odbyło się zebranie członków Dyskusyjnego Klubu Filmowego "Projekcja". W programie obrad znalazły się dwa punkty poddane dyskusji i głosowaniu.

W dniach 21-30 grudnia 2021 zapraszamy do kina Rejs na przegląd siedmiu kultowych filmów mistrza amerykańskiego kina niezależnego - Jima Jarmuscha.

Powoli zmierzamy do końca tego jubileuszowego dla nas, choć z różnych względów nie najłatwiejszego roku. Wierząc, że w końcu – jak w tytule dokumentu Hanny Polak - nadejdą lepsze czasy, postanowiliśmy chwilowo zaserwować i wam, i sobie, odrobinę filmowego eskapizmu.

Choć kalendarzowa zima dopiero przed nami, to padający za oknami śnieg wprowadza nas już w grudniowe klimaty. Z nadzieją, że gdzieś między codziennymi obowiązkami a świątecznymi przygotowaniami znajdziecie czas na wypad do kina, prezentujemy repertuar na końcówkę roku.

W przedświąteczno-mikołajkowym nastroju zapraszamy w niedzielę, 5 grudnia, po filmie "Gwiazdka Klary Muu" (początek seansu o godzinie 13.00) do sali TANGO na warsztaty tworzenia prostych ozdób choinkowych z włóczki i papieru. Wstęp na warsztaty bezpłatny za okazaniem biletu z niedzielnego pokazu.