Miło nam poinformować, że po kilkumiesięcznej przerwie wznawiamy działalność Dyskusyjnego Klubu Filmowego PROJEKCJA. We wrześniu podczas dwóch niedzielnych spotkań pokażemy dzieła, które reprezentowały swoje kraje w oscarowej rywalizacji.

Już za moment, w dniach 26 września - 4 października 2020, odbędzie się 7. Międzynarodowy Festiwal Filmowy KINO DZIECI. To wydarzenie skierowane do młodych widzów oraz ich opiekunów, a jego ideą jest prezentowanie szerokiej publiczności wartościowych filmów, które wyróżniają się walorami edukacyjnymi, artystycznymi oraz produkcyjnymi.Kino Rejs jest jednym z partnerów festiwalu, dzięki temu już od pięciu lat widzowie ze Słupska mogą uczestniczyć w tym wyjątkowym wydarzeniu bez konieczności wyjeżdżania ze swojego miasta.

Czy pamiętacie jak śmialiście się na projekcji znakomitej komedii albo uroniliście łzę na wzruszającym dramacie? Z pewnością, w końcu KINO TO EMOCJE!„Kino to emocje” to również wyjątkowa kampania społeczna, zainicjowana przez wszystkie kina w Polsce. Od 4 września w kinach, telewizji i internecie możecie zobaczyć emocjonalne spoty z udziałem Joanny Kulig i Marcina Dorocińskiego, którzy przypominają dlaczego warto chodzić do kina!

W oczekiwaniu na powrót kina Rejs do budynku na 3 Maja, ciągle jeszcze zapraszamy do Ośrodka Teatralnego RONDO. I choć wraz z rozpoczynającym się sezonem artystycznym mnogość rondowskich imprez nie pozwala zbyt mocno rozwinąć rejsowych żagli, to mamy nadzieję, że w tym przypadku ilość zostanie zrekompensowana przez jakość filmowych propozycji. Wyjątkowo też oddajemy na Państwa ręce dwumiesięczny program kinowy.

MOJEeKINO.PL to największe na świecie wirtualne kino, w ramach którego na jednej platformie widzowie znajdą wirtualne sale kilkudziesięciu kin studyjnych, w tym również kina Rejs, a w nich to co zwykłe w salach fizycznych, znakomite filmy, pokazy specjalne i przedpremierowe, festiwale, pokazy edukacyjne a także spotkania z twórcami. A od dziś aplikacja MOJEeKINO umożliwia widzom dostęp do wirtualnej platformy kin studyjnych także za pomocą urządzeń mobilnych!

  Sierpniowe propozycje REJSu wieńczy zaproszenie na multimedialny festiwal "Zakochani w Japonii - słupskie Hanami", w trakcie którego nie mogłoby zabraknąć przeglądu kina japońskiego.

Zapraszamy na sierpniowe Rejsy... Pogoda nas nie rozpieszcza, a repertuar wreszcie wraca do pełnej formy i mamy dla was kilka naprawdę mocnych pozycji do obejrzenia, warto więc rozważyć wyjście do kina, zwłaszcza że kameralnie u nas i bezpiecznie.

W dniach 23-25 lipca zapraszamy do wirtualnej sali kina Rejs na platformie MOJEeKINO.PL na pokazy specjalne trzech współczesnych westernów oraz - we współpracy z Akademią Kino CSK - wykład Tomasz Kolankiewicz, filmoznawca i historyk filmu.

Po wiośnie innej niż wszystkie i nieco nieśmiałym czerwcu, nabieramy wiatru w żagle i zapraszamy na regularne lipcowe seanse w kinie Rejs.

Potrzeba matką wynalazków, więc w okresie pandemicznych zakazów i nakazów szukamy nowych dróg dotarcia do widza. Od dwóch tygodni ponownie odbywają się stacjonarne pokazy filmowe w Teatrze RONDO, a koneserzy studyjnego repertuaru nadal mogą odwiedzać wirtualną salę Rejsu na platformie mojeekino.pl. A teraz, na czas nadchodzących wakacji, REJS ma jeszcze jedną propozycję dla swoich widzów: projekcje plenerowe.

Z okazji Dnia Ojca zapraszamy do naszej wirtualnej sali na Mojeekino.pl na przedpremierowy pokaz filmu "Lola", wyciskającą łzy opowieść o relacji transseksualnej dziewczyny z ojcem.