W sobotę, 18 września, serdecznie zapraszamy do kina REJS na jubileuszowy wieczór wspomnień pod hasłem „30 lat świetlnych”. Covidowe ograniczenia nie pozwoliły nam na zorganizowanie w lutym tradycyjnego maratonu "Dla zakochanych w kinie", więc trzydziestolecie kina i Dyskusyjnego Klubu Filmowego „Projekcja” świętujemy w tym roku niejako w odcinkach.

Po wakacyjnej przerwie wznawiamy działalność DKF Projekcja i już za niespełna tydzień zapraszamy na pierwsze spotkanie.

Kiedy liście na drzewach zaczynają się mienić kolorami to znak dla małych i dużych jeży, że wielkimi krokami zbliża się kolejna odsłona festiwalu Kino Dzieci. Wydarzenie rozpocznie się tradycyjnie w ostatni weekend września i potrwa do 3 października.

Zachęcamy do obejrzenia sześciu hitów 18. edycji festiwalu Millennium Docs Against Gravity w ramach Weekendu z Festiwalem MDAG! Po dwóch latach na REJSowy ekran powraca MDAG. To jeden z największych festiwali filmów dokumentalnych na świecie, prezentujący kino najwyższej próby. Aby dokument jak najszerzej docierał do polskich widzów oferujemy Weekend z Festiwalem MDAG, który w tym roku przypada na 10-12 września. Filmy tego festiwalu to najlepsze kino non-fiction. Oferują to, co w kinie najważniejsze – emocje. 

Choć lato kalendarzowe jeszcze trwa, to za oknem aura coraz częściej jesienna. W takie dni, jak pisał w wierszu Konstanty Ildefons Gałczyński, najlepiej „deszcz, zawieruchę przeczekać” w kinowym fotelu. Zatem nie zwlekając dłużej, przedstawiamy wrześniowy repertuar.

W dniach 8-9 września 2021 zapraszamy na bezpłatne pokazy w ramach 18. Europejskiego Festiwalu Filmowego Integracja TY i JA. To wydarzenie, które odbywa się w Koszalinie już od osiemnastu lat, a jego celem jest integracja środowisk poprzez prezentację filmów o tematyce, problemach i życiu osób z niepełnosprawnościami. Widzowie z kilkunastu miast Polski mogą uczestniczyć w tak zwanych "małych festiwalach", oglądając zakwalifikowane do konkursu filmy za darmo.

To będzie inauguracja sezonu, jakiej dawno nie było! W czwartek, 2 września 2021 o godz. 18:00, w ramach spotkań DKF PROJEKCJA zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie - pokaz filmu Poza skałami, którego premiera odbyła się niemal 100 lat temu. Nawiązując jednocześnie do konwencji pokazów z epoki kina niemego, seansowi w kinie Rejs towarzyszyć będzie muzyka wykonywana na żywo przez grupę Horny Trees.

Czy słońce, czy deszcz, zawsze warto wybrać się do kina. Choć prosimy o niejedzenie podczas seansu, doceniamy przecież zalety wybornej filmowej uczty:) A w sierpniowym menu Rejsu czeka na was wiele pyszności...

Informujemy, że w dniach 9-17 sierpnia 2021, z powodu prac hydraulicznych prowadzonych w budynku Emceku, kino Rejs będzie nieczynne.

W ramach tegorocznej edycji festiwalu "WATCH DOCS. Prawa człowieka w filmie" w Słupsku zapraszamy do obejrzenia wystawy on-line pod hasłem "Twarze białoruskiego protestu".

  Z nieukrywaną radością informujemy, że po rocznej przerwie na mapę Słupska wraca Objazdowy Festiwal Filmowy WATCH DOCS. Prawa człowieka w filmie.